Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daugavpils celtnieki sāk būvēties Vitebskā

Saskaņā ar vienošanos starp Daugavpils un Baltkrievijas pilsētas Vitebskas pašvaldībām no šodienas 100 celtnieki no Daugavpils sāk darbu Vitebskas celtniecības kombinātā un būvēs dzīvojamo māju, aģentūru LETA informēja Daugavpils domes preses sekretāre Līga Korsaka.

Daugavpils celtniecības jomas speciālistiem strādāt Baltkrievijas teritorijā ļauj Baltkrievijas Iekšlietu ministrijas izdots sertifikāts.

«Tas ir dokuments, uz kā pamata daugavpiliešiem var noformēt darba vīzas. Pašlaik liela daļa celtnieku Daugavpilī ir bez darba, tāpēc vienošanās starp pašvaldībām ir tieši laikā, paverot lielas iespējas strādāt un pelnīt,» sacīja Korsaka.

Kā informēja Daugavpils domes priekšsēdētāja vietniece Anžela Aļohno, Vitebskā iespēja strādāt būs ne tikai celtniekiem. «Kad daudzdzīvokļu māja, ko Vitebskā būvēs daugavpilieši, tiks nodota ekspluatācijā, darbs būs nodrošināts arī labiekārtošanas nozares speciālistiem, kuri labiekārtos mājai pieguļošo teritoriju,» sacīja Aļohno un piebilda, ka nākotnē iecerēts rast iespēju panākt līdzīgu vienošanos arī ar Krievijas pilsētu Sanktpēterburgas un Pleskavas pašvaldībām.

Ar celtniecības nozares speciālistu iekārtošanu darbā ārzemēs nodarbojas arī korporācija «Daugavpils celtnieks», kurā pašlaik reģistrēti aptuveni 200 darba meklētāji.