Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Delna»: jāpublisko, cik naudas LDz pārskaitījis «Dinamo Rīga»

Organizācija «Sabiedrība par atklātību – Delna» nosūtījusi vēstuli premjerministram Valdim Dombrovskim, lūdzot viņu publiskot, cik uzņēmuma «Latvijas Dzelzceļš» meitasuzņēmums «LDz Cargo» ir ieguldījis hokeja klubā «Dinamo Rīga», portālu «Apollo» informēja uzņēmumā.

Vēstulē teikts, ka organizācija augstu vērtē premjera aktīvo iesaisti, izvērtējot SIA «Ldz Cargo» un «Dinamo Rīga» noslēgto sadarbības līgumu pusmiljona latu apmērā. «Delna» atbalsta Dombrovska nostāju par nepieciešamību krīzes apstākļos valsts akciju sabiedrībās un to meitasuzņēmumos būtiski samazināt netiešos biznesa izdevumus, lai pēc iespējas lietderīgāk izmantotu un papildinātu valsts budžetu.

«Vienlaicīgi, lai novērstu tālākas spekulācijas un vēl vairāk negrautu uzticību valdībai, aicinām publiskot SIA «Ldz Cargo» hokeja klubam «Dinamo Rīga» jau pārskaitītās summas apmēru,» teikts vēstulē.

«Delna» atgādina, ka atbilstoši Komerclikuma 19.pantam par komercnoslēpumu uzskatāma tikai tāda informācija, kurai cita starpā, «ir vai var būt mantiska vai nemantiska vērtība» un «to nonākšana citu personu rīcībā var radīt zaudējumus komersantam». Līdz ar to, lai atzītu kādu informāciju par komercnoslēpumu saturošu, nepieciešams pamatot tās vērtību un iespējamos zaudējumus, ko radītu šīs informācijas pubiskošana. Šajā kontekstā pārskaitītās summas apmēru nevarētu uzskatīt par komercnoslēpumu saturošu informāciju un tās publiskošana SIA 'LDz Cargo» nevarētu radīt zaudējumus.

Organizācija uzskata, ka premjeram būtu jāizmanto visi viņa rīcībā esošie  līdzekļi, lai panāktu pēc iespējas ātrāku pārskaitītās summas apmēra publiskošanu.