Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Klausāmgrāmata» — Gundegas Repšes «Septiņi stāsti par mīlu»

Audio grāmatu sērijas «Klausāmgrāmata» kolekcijā «Autora balss» klajā laists prozas rakstnieces un publicistes Gundegas Repšes «Septiņi stāsti par mīlu» MP3. Stāstus lasa pati autore.

Grāmata «Septiņi stāsti par mīlu» tika izdota 1992. gadā apgādā «Literatūra un māksla», iegūstot lasītāju un kritiķu ievērību. 

«Stāstu krājums «Septiņi stāsti par mīlu», dēvēts arī par Gundegas Repšes modernisma spožāko paraugu, ir grāmata, kurā emocionālās gaviles un katastrofas, pasaules kultūras kodi un likteņa jausmas ir savijušās apbrīnojami daudzkrāsainā un ekspresīvā vēstījumā, kuru katrs var atšifrēt atbilstoši savai spējai nolasīt dažādas zīmes. Līdzās prototipu siluetiem vīd Bībeles un pasaules literatūras tēli. Līdzās gandrīz eksaltētam varoņu emociju tēlojumam izskan disputs par mūžības tēmām,» uzskata literatūrzinātniece Anita Rožkalne.

«Gundega lasa viegli. Dabiski un nepārspīlēti. Lasījums surdīnē tekstā iedzīvinātos emocionālos viļņojumus un virpuļus, un balss kļūst par vēl vienu darbojošos personu līdzās pašas rakstnieces tēlam, kas klātesošs jaušams ikvienā viņas darbā. Tā ir spēcīgas personības zīme — nenovēršama un dabiska pašizpausme ikvienā solī. Un tā ir labas literatūras zīme — ne ar vienu citu balsi nesajaucams skanējums, gan skaļi, gan klusībā lasot,» speciāli audiogrāmatas izdevumam rakstītā esejā norāda Anita Rožkalne. 

«Neesmu no rakstniekiem, kuri rūpējas par savām grāmatām un to likteni. Kad tās izdotas, kad putni izlidojuši, kontemplatīvi noraugos vien to lidojuma trajektorijā. Vai arī — piezemēšanās vietas ainavā. Es savas grāmatas nepārlasu. Tālab satikšanās ar savu tekstu tiešām bija piedzīvojums un pārdzīvojums. Atziņas guvu gan intīmi personiskas, gan vispārējas, konstatējot, ka kopš 90. gadu sākuma literārā valoda ir attīstījusies (vai degradējusies) milzīgā ātrumā, kļūdama daudz rupjāka, raupjāka, šķietami tiešāka, bet horizontāli plakanāka. Bez kodiem, slēpņiem, mīklu minēšanas erotikas, kas man bija tik būtiski toreiz un tagad. Brīnos par savu ārkārtīgo uzticību lasītāja garīgajam atvēzienam. Nopūšos par literatūras dabisko, neiestudēto pravietiskumu un lieku reizi apceru vārda maģisko spēku. Tātad — atbildību,» apcerot savu satikšanos ar pašas tekstu klausāmgrāmatas ieraksta procesā, atzīst Gundega Repše.

Jaunais izdevums tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Sērijas «Klausāmgrāmata» sadarbības partneri ir «Radio NABA» un Rīgas Centrālā bibliotēka. Izdevuma dizainu veidojusi māksliniece Ieva Dzintare, skaņu režisors — Olivers Tarvids. Stāstu lasījums ir gandrīz četras stundas ilgs, tādēļ klausītāju ērtībai tas izdots MP3 formātā. Tas ir plaši pieejams gan datoros, gan modernos atskaņotājos mājās un auto. MP3 formāts ir ērti iekopējams un lietojams «iPod». Jaunā izdevuma vidējā cena veikalos būs septiņi lati. Sērijas sauklis — «Lasi ar ausīm!».