Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Neviennozīmīgi vērtē Zivtiņa darbu Ceļu policijas šefa amatā

Satiksmes eksperti neviennozīmīgi vērtē līdzšinējā Valsts policijas (VP) Satiksmes uzraudzības biroja (SUB) priekšnieka Edmunda Zivtiņa darbu un ieguldījumu ceļu policijas darba uzlabošanā.

Satiksmes drošības eksperts Pauls Timrots aģentūrai LETA sacīja, ka Zivtiņš savas darbības laikā uzlabojis sadarbību ar Ceļu satiksmes drošības dienestu (CSDD). Kopīgi veikto akciju laikā policijas tēls uzlabojies.

Timrots gan atzīmēja, ka Zivtiņa vadības laikā policistu darbs uz ceļa un viņu dzīve gan mainījusies visai maz.

Savukārt auto jomas speciālists Atis Jansons aģentūrai LETA sacīja, ka jau iepriekš līdzšinējo ceļu policijas darbu novērtējis kā aplamu, atzīmējot, ka nezina teikt, cik liela vaina tajā ir tieši Zivtiņam, bet cik liela vaina līdzšinējai tradīcijai.

Jansons atzīmēja, ka Zivtiņa darbs, viņaprāt, vairāk izskatījies pēc «atrakstīšanās», nevis nopietna darba. Viņš arī pauda šaubas, vai to var mainīt, vienkārši nomainot cilvēku amatā un ieceļot jaunu priekšnieku.

Jansons pauda uzskatu, ka pašreizējā ekonomiskajā situācijā nevienam, kas šajā amatā sāks strādāt, nebūs viegli, tādēļ «lolot ilūzijas», ka ar jauna priekšnieka iecelšanu situācija mainīsies, nevajagot.

LETA jau ziņoja, ka SUB turpmāk vadīs līdzšinējā Zivtiņa vietniece Vineta Mistre.

Valsts policijas (VP) Preses un sabiedrisko attiecību biroja vecākā inspektore Linda Neimane-Zobena, skaidrojot Zivtiņa «aizrotēšanu», minēja, ka viņš kā profesionālis ir izraudzīts jaunajam amatam, jo Prevencijas pārvaldē darbs būšot ar plašāku skatījumu.

Kadru rotācija skars arī VP Iekšējās drošības biroju (IDB). To turpmāk vadīs Kristaps Kalniņš, kurš līdz šim strādāja Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē. Savukārt līdzšinējais IDB priekšnieks Raimonds Mūrnieks turpmāk strādās Drošības policijā.

VP priekšnieka vietnieks, Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieks Jānis Vonda nolēmis doties izdienas pensijā, bet viņa vietā no rītdienas strādās līdzšinējais Personāla vadības biroja priekšnieks Artis Velšs.