Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Amatu zaudējušais Eigims atgriežas Daugavpils mēra krēslā

Pirms dažām stundām amatu zaudējušais Rihards Eigims (LSDSP) aizklātā balsošanā atkal ievēlēts Daugavpils domes priekšsēdētāja amatā.

Par viņa kandidatūru nobalsoja astoņi no 15 pašvaldības deputātiem, savukārt par otru mēra amatam izvirzīto kandidātu Jāni Lāčplēsi (LPP/LC) nobalsoja septiņi deputāti.

Eigims savu amatu zaudēja pirms vairākām stundām, kad Daugavpils domes pirmajā ārkārtas sēdē par viņa atbrīvošanu no Daugavpils domes priekšsēdētāja amata nobalsoja astoņi no piecpadsmit pašvaldības deputātiem.

Spriežot pēc balsojuma rezultātiem, var noprast, ka par Eigima atstādināšanu nobalsoja gan septiņi opozīcijas deputāti, gan arī kāds no līdzšinējās koalīcijas deputātiem.

Pēc notikušā Eigims aģentūrai LETA iepriekš pauda nožēlu par vienotības trūkumu koalīcijas deputātu rindās.

«Mēs pagaidām gan nezinām, kurš no savējiem bijis nodevējs, bet centīsimies to noskaidrot,» teica Eigims. Plašākus komentārus par notikušo viņš nesniedza.

Daugavpils mēram adresētu iesniegumu ar prasību sasaukt domes ārkārtas sēdi, kurā tiktu izskatīti jautājumi par Eigima atbrīvošanu no domes priekšsēdētāja amata un jauna Daugavpils mēra ievēlēšanu, septiņi Daugavpils domes opozīcijas deputāti iesnieguši 27.augustā pēc kārtējās domes sēdes.

Par neuzticības izteikšanas iemeslu iesnieguma autori minējuši domes sēdē pēc debatēm tā arī nepieņemtos grozījumus pilsētas budžetā.

Par budžeta grozījumu nepieņemšanas galveno klupšanas akmeni kļuvis mēģinājums samazināt budžeta izdevumus uz sociālajiem pabalstiem paredzēto līdzekļu rēķina, kā arī budžeta grozījumos neparedzētās kompensācijas sabiedriskā transporta uzņēmumiem par atvieglojumiem bērnu un skolēnu pārvadāšanā.

Iesniegumu parakstījuši Daugavpils pilsētas domes deputāti Jānis Lāčplēsis, Rita Strode, Viktors Butāns, Ivars Šķinčs, Žanna Kulakova (visi no LPP/LC saraksta), Vitālijs Azarevičs un Vjačeslavs Širjakovs (abi no «Saskaņas centra» saraksta).