Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Palielināt nodokļus ir nepareizi un negodīgi

No valsts puses, nav pareizi katru problēmu risināt ar nodokļu sloga palielināšanu, uzskata tieslietu ministrs Mareks Segliņš (TP). Pēc viņa domām, patlaban nedrīkst palielināt nekādus nodokļus.

«Katram individuāli pieņemt to ir grūti, bet katram jātērē tik, cik viņš var nopelnīt. Un arī valstij jāspēj tērēt, cik nopelna. Nav pareizi risināt jebkuru problēmu ar nodokļu celšanu. Kad iedzīvotājiem un uzņēmējiem kritušies ienākumi, aplikt viņus ar papildu maksājumiem, ir nepareizi, negodīgi un netaisnīgi,» LNT raidījumā «900 sekundes» klāstīja Segliņš.

Ministrs ir kategoriski pret pievienotās vērtības nodokļa (PVN) celšanu un progresīvā ienākumu nodokļa ieviešanu. «Progresīvais nodoklis ir netaisnīgs pret tiem, kas pelna vairāk, ieguvuši labu izglītību, tērējušies. Tāpat nedrīkst palielināt PVN. Uzņēmēji ar skaitļiem ir pierādījuši, kā tas ietekmē viņu biznesu. Mēs jau tikai pirms pusgada PVN palielinājām. Skaidrs, ka nevar palielināt nodokļus.»

Vienlaikus ministrs norāda, ka Tautas partijai nav plāna boikotēt budžetu, ja tomēr pieņems lēmumu palielināt nodokļus.