Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

DnB Nord bankas šefs: bankām logus nedauzīs

Cilvēki neies tik tālu, lai sāktu dauzīt bankām logus. Arī Latvijas mentalitāte neesot tāda, lai bankas no kredītņēmējiem sāktu baidīties, ir pārliecināts DnB Nord bankas valdes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš.

«Nedomāju, ka situācija ir tik drūma, ka jābaidās no logu dauzīšanas. Latvijas mentalitāte nav tāda kā Dienvidamerikā,» intervijā žurnālam «Kapitāls» sacīja Ozoliņš.

Viņa vadītā banka dara milzu darbu, lai kopīgi ar kredītņēmējiem pārdzīvotu šo krīzes laiku. «Tā ir laba ziņa, kura nav interesanta, tomēr cilvēki to zina un redz, tikai tas neizskan tik plašā sabiedrībā,» piebilda DnB Nord bankas valdes priekšsēdētājs.

Runājot par kredītu bumu, bankas šefs uzskata, ka visi — iedzīvotāji, bankas un valdība — ir līdzatbildīgi pie radušās situācijas. «[No valdības] bija «pedāli grīdā» politika laikā, kad tai tādai nevajadzēja būt. Starp citu, kredītņēmējiem ar automātu klāt neviens nestāvēja,» uzskata Ozoliņš.