Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pareizticīgo Ziemassvētki, iespējams, nebūs svētku dienas

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija rosinās atteikties no idejas noteikt 6. un 7. janvāri par vecticībnieku un pareizticīgo Ziemassvētkiem, portālu «Apollo» informēja Saeimas Preses dienestā.

Komisijas deputāte Ina Druviete (JL) sēdē norādījusi, ka nav pieļaujami kādas atsevišķas reliģiskās konfesijas svētkus noteikt par valsts svētku dienu, norādot, ka
Ziemassvētki, kas tiek svinēti 24., 25. un 26. decembrī, netiek asociēti ar kādu konkrētu konfesiju.

«Tas ir absolūti nepieļaujami no sabiedrības integrācijas viedokļa,» teikusi Druviete, skaidrojot, ka, neveicot grozījumus likumprojekta otrā lasījuma redakcijā, pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētki būs ne tikai reliģiskas konfesijas svētki, bet kļūs par valsts svētku dienām.

Deputāti arī vienojušies izslēgt no likuma «Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām» normu, kas noteic, ka pareizticīgie, vecticībnieki un pie citām konfesijām piederošie ticīgie Lieldienas, Vasarsvētkus un Ziemassvētkus atzīmē šo konfesiju noteiktajās dienās. Deputāti pamatoja, ka konfesijām pašām ir tiesības izvēlēties, kad atzīmēt šos svētkus.

Komisija arī atbalstījusi atzīmējamo dienu sarakstā iekļaut septembra otro svētdienu, kas būs Tēva diena.