Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izbeigts kriminālprocess par acs satraumēšanu 13. janvārī

Valsts policijas (VP) Iekšējā drošības dienestā (IDB) izbeigts kriminālprocess par negadījumu, kad 13.janvāra vakarā nekārtību laikā Vecrīgā 16 gadus vecs jaunietis guva smagu acs traumu.

Kā aģentūrai LETA sacīja VP Preses un sabiedrisko attiecību biroja Preses nodaļas vecākā inspektore Linda Neimene-Zobena, process izbeigts, jo policijas darbinieka darbībās nav paredzētā noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmju. Par to paziņots cietušajam un uzraugošajam prokuroram.

Šo IDB pieņemto lēmumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā lietas uzraugošajam prokuroram.

LETA jau ziņoja, process tika sākts pēc Krimināllikuma 13.nodaļas - par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību.

13.janvāra nekārtību laikā notikušajā negadījumā nepilngadīgais Edgars zaudēja aci. Pats cietušais jaunietis iepriekš intervijā «LETA Video» apgalvoja, ka policija tajā vakarā uz viņu mērķtiecīgi šāvusi ar gumijas lodēm. Pirmajā operācijā, ko puisim veica slimnīcā, atrasta gumijas lode, un par tās esamību liecina dežūrārsta slēdziens.

Savukārt VP Rīgas reģiona pārvaldē (RRP) veiktajā dienesta pārbaudē tika secināts, ka policijas, tostarp speciālo uzdevumu vienības «Alfa», darbinieku rīcība, novēršot nekārtības Vecrīgā 13.janvāra vakarā, ir bijusi pamatota un atbilstoša likumam par policiju.

Pārbaudē bija jānoskaidro, vai grautiņu laikā policijas darbības bijušas adekvātas situācijai un likumīgas, aģentūrai LETA iepriekš skaidroja RRP Preses un sabiedrisko attiecību sektora vadītāja Sigita Pildava.

Dienesta pārbaudē secināts, ka, lietojot šaujamieroci «Mosberg» un izšaujot četras patronas, policija ir rīkojusies likumīgi.

Rīgas tiesu apgabala prokuratūrā ir celtas apsūdzības 46 personām par aktīvu dalību 13.janvāra nekārtībās Vecrīgā, aģentūru LETA iepriekš informēja Ģenerālprokuratūras preses pārstāvis Andrejs Vasks.

Šīm personām apsūdzības celtas pēc Krimināllikuma 225.panta 2.daļas - par aktīvu piedalīšanos masu nekārtībās, ja tās saistītas ar grautiņiem, postījumiem, dedzināšanu, mantas iznīcināšanu vai ar vardarbību pret personu, vai ar pretošanos varas pārstāvjiem.

Vēl pret 18 personām lieta ir izdalīta un nodota atpakaļ policijai izmeklēšanas turpināšanai. Tāpat šajā izdalītajā lietā policijai būs jāturpina meklēt līdz šim nenoskaidrotās personas, kas piedalījās Vecrīgā 13.janvārī notikušajās nekārtībās, informēja Vasks.