Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers sasauks valdības ārkārtas sēdi

Valsts prezidents Valdis Zatlers, izmantojot Ministru kabineta (MK) iekārtas likumā noteiktās tiesības, nolēmis 15. septembrī sasaukt valdības ārkārtas sēdi, portālu «Apollo» informēja prezidenta Preses dienestā.

Sēde sāksies pulksten 14:30 un  tajā ar ziņojumiem būs jāuzstājas vairākiem ministriem, kā arī premjerministram Valdim Dombrovskim.

Premjeram  būs jāziņo par valsts pārvaldes strukturālās reformas gaitu, izglītības ministre Tatjana Koķe ziņos pat izglītības sistēmas strukturālās reformas norisi un plānotajiem pasākumiem tās tālākai īstenošanai.

Veselības ministrei Baibai Rozentālei uzdots ziņot par veselības aprūpes sistēmas strukturālās reformas norisi un plānotajiem pasākumiem tās tālākai īstenošanai, bet labklājības ministrs Uldis Augulis uzstāsies ar ziņojumu par realizētajiem un plānotājiem sociālās aizsardzības pasākumiem.

Savukārt ekonomikas ministrs Artis Kampars ziņos par veiktajiem pasākumiem uzņēmējdarbības veicināšanai un administratīvo šķēršļu novēršanai šajā jomā, bet finanšu ministrs Einars Repše – par Eiropas Savienības struktūrfondu apguves procesu un pasākumiem tā efektivitātes uzlabošanai.

Šī būs atklāta valdības sēde un tā jau būs otrā reize, kad Zatlers izmanto savas tiesības sasaukt valdības ārkārtas sēdi.

Aprīlī Valsts prezidenta sasauktajā ārkārtas MK sēdē aizsākto diskusiju par reformām sabiedrībai aktuālos jautājumos. Pavasara MK sēdē pieņemtie lēmumi veicināja vairāku svarīgu jautājumu virzību valdības darbā, taču Valsts prezidents, tiekoties ar iedzīvotājiem Latvijas reģionos, arvien vairāk pārliecinās, ka daudzi problēmjautājumi un valdības darbs šo jautājumu risināšanā nav cilvēkiem saprotams un pietiekoši izskaidrots. Tā kā iedzīvotāji gaida konkrētas atbildes, tad Valsts prezidenta nolūks, sasaucot šo sēdi, ir nodrošināt informācijas apriti par valdības paveikto un turpmāk plānotajiem soļiem aktuālo jautājumu, kas šobrīd skar ikvienu valsts iedzīvotāju, risināšanā.