Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputāti sašutuši par algu palielināšanu ierēdņiem

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti ir sašutuši par atalgojumu palielināšanu vairākās ministrijās laikā, kad algas līdzekļu trūkuma dēļ tiek samazinātas, portālu «Apollo» informēja Saeimas preses dienestā.

Pārrunājot Valsts kontroles konstatētos faktus, pauda sašutumu par to, ka vairākās ministrijās augstākajiem ierēdņiem būtiski palielināta darba samaksa. Izglītības, kultūras un zinātnes komisija prasīs tūlītēju Ministru prezidenta un kultūras ministra rīcību, lai šādi gadījumi neatkārtotos, algu palielinājumi tiktu atcelti un vainīgās personas saņemtu sodu.

«Laikā, kad katastrofāli trūkst līdzekļu mākslas un mūzikas skolām, komisijas deputāti ir patiesi pārsteigti par tik cinisku rīcību,» uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Jānis Strazdiņš. «No valdības vadītāja un kultūras ministra gaidīsim paskaidrojumus, kā izveidojusies situācija, ka bijis iespējams daļai ierēdņu palielināt algas,» viņš turpināja.

Parlamentārieši arī apņēmušies aicināt Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju iespējami ātri skatīt jautājumu par vienotas valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju amatu atlīdzības sistēmas ieviešanu. Viņi uzskata, ka ir jāpieliek punkts situācijai, ka par līdzīgu amata pienākumu pildīšanu dažādās valsts iestādēs darba samaksa būtiski atšķiras.