Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šoruden cenas precēm vēl kritīsies

Šajā sezonā precēm cenas vairs nepieaugs, un šoruden tās vēl varētu nedaudz kristies, prognozē Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs.

Viņš intervijā Latvijas Radio atklāja: par to, ka cenas nepieaugs, parūpējusies arī valdība, mazinot iedzīvotāju maksātspēju. Taču cenu pazemināšanos veicina arī pārprodukcija un lielais preču piedāvājums.

Cenas rudenī varētu kristies tieši tiem produktiem, kur novērojama pārprodukcija — tas varētu būt pārtikas precēm. Arī nepārtikas precēm gaidāma cenu pazemināšanās.

Danusēvičs prognozēja, ka tirgotāji rīkos arī ikmēneša akcijas, piedāvājot preces par lētāku cenu nekā ikdienā.

Runājot par cenu pieaugumu, viņš noraidīja runas, ka maizes cena varētu kāpt, jo maizes ražotājiem pašlaik peļņa esot pietiekami laba.

«Tas tomēr ir pirmā patēriņa priekšmets cilvēkiem, tāpēc šeit cenu kāpšana izsauks lielu neapmierinātību,» sacīja Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents.

Komentējot tendences iedzīvotāju iepirkšanās paradumos, Danusēvičs klāstīja, ka cilvēki arvien vairāk pārorientējas no ekskluzīvākiem produktiem uz analogiem, kas ir lētāki, jo ir izmantotas mazāk kvalitatīvas izejvielas un atsevišķas dabiskās izejvielas aizstātas ar mākslīgajām: «Vairāk atsakās no ekskluzīviem produktiem. Lielāka naudas summa tiek tērēta, iegādājoties ikdienas patēriņa produktus.»