Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vērtēs Latgales priekšpilsētas multifunkcionālā centra projektu

Rīgas Būvvaldes padome šodien vērtēs arhitektu biroja «Graf X» izstrādāto Latgales priekšpilsētas kultūras un mākslas centra un stāvparka projektu, aģentūru LETA informēja Būvvaldē.

Kā ziņots, centra projektēšana kvartālā starp Rasas, Dubnas, Plostu un Maskavas ielām Rīgas pašvaldībai izmaksājusi aptuveni 900 000 latu, ierēķinot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Īpašuma departamenta veiktajā sarunu procedūrā ar metu konkursa uzvarētāju arhitektu biroju «Graf X» tika panākta vienošanās, ka Latgales priekšpilsētas multifunkcionālā centra tehniskā projekta izstrāde un daudzstāvu autostāvvietas jeb stāvparka būvniecības projekta, tostarp stādījumu un dabas pamatnes teritorijas inženiertehniskās sagatavošanas tehniskā projekta, izstrāde tiks veikta par 758 650 latiem bez PVN.

LETA jau ziņoja, ka konkursā par Latgales priekšpilsētas multifunkcionālā kultūras un mākslas centra un daudzlīmeņu autostāvvietas stāvparka arhitektonisko vīziju ar žūrijas komisijas vienbalsīgu atbalstu uzvarēja projektēšanas biroja «Graf X» piedāvājums, otrajā vietā atstājot arhitektu biroja «Arteks» radīto vīziju.

Multikulturālajā centrā plānotas divas transformējamas zāles ar 100 un 600 vietām, daudzveidīgas telpas mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem, jaunrades centriem un pulciņiem. Turpat paredzēts ierīkot arī mūsdienīgu Rīgas Centrālās bibliotēkas filiāli ar plašām lasītavām, tostarp īpašām nodaļām bērniem un pusaudžiem, telpām dažādiem pasākumiem un nodarbībām, kā arī bibliogrāfisko avotu krātuvei.

Stāvparks iecerēts kā pirmais šāda tipa projekts Latvijā. To plānots īstenot pakāpeniski, paredzot vietas 1000 līdz 1200 automašīnām. Šajā kompleksi attīstāmajā teritorijā Maskavas ielā vienlaikus tiks ierīkots arī parks un skvērs.

Kultūras centra izbūvi paredzēts veikt uz Rīgas pilsētai piederošā neapbūvētā zemesgabala Maskavas ielā ar kopējo platību 28 394 kvadrātmetri. Tas patlaban atbilstoši 2006.-2018.gada pilsētas attīstības plānam atrodas daļēji tehniskās apbūves teritorijā un daļēji apstādījumu un dabas teritorijā.