Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SC: mājokļa nodokļa ieviešana ir rekets no valsts puses!

«Saskaņas centra» (SC) frakcijas deputāti pauduši viedokli, ka pašlaik nav pieļaujams ieviest jaunus nodokļus, tāpēc viņi neatbalstīs nevienu no šobrīd apspriestajiem nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanas variantiem, teikts partijas interneta mājaslapā. 

«No juridiskā viedokļa, nodokļu sistēmas pamats ir godīgas attiecības starp valsti un nodokļu maksātājiem. Jo kas ir nodoklis? Tā nav nodokļu maksātāju labdarība! Nodokļu maksātājs ir tiesīgs rēķināties ar to, ka valsts atdos viņam naudu, kas samaksāta nodokļos, sniedzot konkrētus pakalpojumus. Piemēram, ja autovadītājs maksā ceļa nodokli, viņš ir tiesīgs rēķināties, ka valsts iztērēs viņa līdzekļus ceļu remontam. Bet kādus ieguvumus no jaunā nekustamā īpašuma nodokļa saņems nodokļu maksātāji — tipveida dzīvokļu īpašnieki visā valstī?! Ir taču skaidri saprotams, ka nauda tiks iztērēta budžeta caurumu lāpīšanai, nevis investēta, piemēram, tā paša dzīvokļu fonda uzturēšanai normālā stāvoklī!» savu sašutumu paudis SC frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins. «Atzīmēšu, ka vēl 90. gados vairāki valsts iedzīvotāji privatizēja dzīvokļus tipveida mājās, kuru tehniskais stāvoklis jau tad nebija ideāls. Pēc privatizācijas finansiālie izdevumi, kas saistīti ar dzīvojamās daudzstāvu mājas uzturēšanu, pilnībā gūlās uz dzīvokļu īpašnieku pleciem. Un tagad šie cilvēki būs spiesti maksāt vēl papildus nekustamā īpašuma nodokli! Mēs uzskatām, ka tas ir īsts rekets no valsts puses! Turklāt apzināts rekets, jo bez mājokļa nevar iztikt neviens cilvēks, tāpēc ienākumi valsts budžetam būs garantēti. Valdības partijas jau tā nedod Latvijas iedzīvotājiem pozitīvas cerības, atņem cilvēkiem darbu un ienākumus, bet tagad vēl arī taisās izdzīt viņus uz ielas!» teicis Valērijs Agešins.