Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rugāti neievēl Saeimas prezidijā

Parlaments ceturtdien, aizklāti balsojot, par Saeimas priekšsēdētāja biedri arī otrajā balsošanas kārtā neievēlēja Tautas partijas (TP) deputāti Antu Rugāti.

Rugāte otrajā balsošanas kārtā saņēma vēl mazāku balsu skaitu un par viņas ievēlēšanu nobalsoja 20 deputāti, pret - 68. Līdz ar to TP būs vēlreiz jālemj par kandidātu darbam Saeimas prezidijā.

Partijas «Jaunais laiks» priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa aģentūrai LETA, vērtējot koalīcijas rīcību neatbalstīt Rugāti, sacīja, ka koalīcijai ir svarīgi vienoties par politiskajiem jautājumiem. «Šajā gadījumā TP vajadzēja vērtēt, vai viņu kandidāts saņem pietiekošu balsu skaitu,» sacīja Āboltiņa.

Viņa arī piebilda, ka TP nebija lūgusi savai izvirzītajai kandidātei atbalstu, bet vienīgi informējusi par vēlmi virzīt Rugāti darbam Saeimas prezidijā.

Jau ziņots, ka pirmajā balsošanas kārtā Rugāte netika ievēlēta Saeimas prezidijā, jo par viņu nobalsoja tikai 25 deputāti, bet pret bija 63 deputāti.

Līdzšinējā Saeimas priekšsēdētāja biedre Vineta Muižniece (TP) atstāja amatu, jo ir kļuvusi par TP Saeimas frakcijas vadītāju.

Pirms balsojuma par Rugāti Saeima atsauca no amata Muižnieci, un par viņas atsaukšanu aizklāti balsoja 67 deputāti, pret bija 17, bet balsojumā atturējās pieci tautas kalpi.

Muižniece no Saeimas tribīnes pateicās kolēģiem par konstruktīvu darbu un norādīja, ka tagad varēs visus spēkus veltīt TP frakcijas vadīšanai, kas viņai ir jauns izaicinājums.

«Ja tik vienkāršas lietas rada grūtības, tad man ir milzīgas bažas, kas notiks ar citiem lēmumiem,» šādi Rugātes neievēlēšanu komentēja Muižniece. Viņa uzsvēra, ka balsojums liecina par koalīcijas vājumu.

Muižniece arī norādīja, ka partiju pārstāvniecība prezidijā ir sadalīta un tā nav jāpārdala no jauna, bet bija tikai jāievēl šis vienas partijas pārstāvis.