Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mājokļu cenas sāk stabilizēties

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, cenas sērijveida dzīvokļiem Rīgā kritušās vien par 1,2%, liecina «Acro Real Estate» veiktais pētījums, un tas, pēc uzņēmuma domām, ir ļoti maz, tāpēc liek domāt, ka sākusies cenu stabilizācija.

Līdzīgi kā iepriekš, arī šovasar aktivitāte nekustamā īpašuma tirgū bijusi neliela. Atsevišķos mikrorajonos cenas samazinājušās vien par 0,7 līdz  0,8%. Arī apstāklis, ka piedāvājumu skaits palicis bez izmaiņām, liecina par cenu stabilizāciju. Par to, ka tuvākajā laikā atkal būtu gaidāms cenu kāpums, nekas neliecina. Turpinās cenu izlīdzināšanās starp dažādu sēriju dzīvokļiem un vienistabas dzīvokļiem dažādos mikrorajonos.

Vidējā sērijveida dzīvokļu cena augustā samazinājusies līdz 488 eiro par kvadrātmetru, kas ir par 68% mazāk nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa cena bija 1620 eiro kvadrātmetrā. Savukārt, salīdzinot ar 2009. gada 1. janvāri, vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļa cena ir sarukusi par 47,8%.

Lielākais cenu kritums mēneša laikā Rīgā bijis Mežciemā (-4,8%), bet vismazākais vidējās cenas kritums — Iļģuciemā (- 0,1%). Augstākās cenas joprojām ir Teikā, kur vidēji viens kvadrātmetrs maksāja 573 eiro, tai seko Zolitūde, kur viens kvadrātmetrs vidēji maksāja 522 eiro. Savukārt viszemākās cenas augustā bija Vecmīlgrāvī un Bolderājā, kur  viens kvadrātmetrs vidēji maksāja attiecīgi 443 un 407 eiro.