Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bauskas iedzīvotāji Rozentāli «nober» ar jautājumiem

Ceturtdien, viesojoties Bauskā, veselības ministre Baiba Rozentāle (TP) vispirms tikās ar iedzīvotājiem un atbildēja uz viņu jautājumiem ne tikai par veselības aprūpi, bet par ekonomisko situāciju valstī kopumā.

Baušķenieki uzdeva jautājumus gan par finansējumu slimnīcām, gan nodokļu paaugstināšanu un jaunu nodokļu ieviešanu. Rozentālei nācās uzklausīt Bauskas iedzīvotāju neapmierinātību ar Bauskas slimnīcas slēgšanu, īpaši Bērnu un Dzemdību nodaļu likvidēšanu.

Ministre uzsvēra, ka viņa ir pret Ministru prezidenta Valda Dombrovska (JL) un finanšu ministra Einara Repšes (JL) uzstādījumu par nodokļu palielināšanu. Piemēram, Repše ierosinājis meklēt finansējumu veselības aprūpei, paaugstinot veselības apdrošināšanas nodokli. Rozentāle iestājas pret to, rosinot finansējumu meklēt citur.

Rozentāle informēja, ka no Starptautiskā Valūtas fonda saņemtais atzinums liecina, ka valsts budžeta deficītu varot palielināt līdz 13%, no tiem 1% atvēlot sociālajai jomai. «Manā skatījumā, veselības aprūpe tieši ir šī sociālā joma,» sacīja ministre.

Rozentāle sacīja, ka finansējuma sadale veselības aprūpē nav viņas vienpersonisks lēmums un viņa Ministru kabineta darbā cenšas panākt lielāku finansējumu veselības aprūpei. Ministre minēja, ka Latvijā uz vienu cilvēku veselības aprūpei paredzēti 200 eiro, tas ir uz pusi mazāk nekā Igaunijā un 10 reizes mazāk nekā citās Eiropas valstīs. «Tas ir nepieņemami,» piebilda Rozentāle.

Veselības ministre mierināja protesta dalībniekus, ka pat tagadējā statusā slimnīca Bauskā faktiski netiek slēgta, tajā paliek Terapijas nodaļa, kas veic aprūpes funkciju, ir arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un traumpunkts.

Iedzīvotāji tā arī nesaņēma skaidru atbildi, kāds ir ekonomiskais pamatojums pārtraukt rentablu darbību iestādei bez kredītiem un parādiem. Baušķenieku liels neapmierinātības iemesls ir tas, ka iedzīvotāji nav informēti, kur paliek nauda, ko viņi samaksā nodokļos.

Kāds protestētājs ierosināja situācijā, ja valsts ir parādā slimnīcai, maksātnespējas dēļ slēgt valsti, nevis slimnīcu. Daudzi iedzīvotāji jautāja ministrei, kad piedzīs zaudējumus par «treknajiem gadiem».

Pēc tikšanās ar iedzīvotājiem Rozentāle tikās ar Bauskas novada domes deputātiem.

Jau ziņots, ka šodien veselības ministre Bauskā tikās ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Valdi Veipu, Bauskas slimnīcas valdes priekšsēdētāju Uģi Zeltiņu, kā arī ar pilsētas iedzīvotājiem, lai skaidrotu veselības aprūpes nākotni Bauskā, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).

Tikšanās laikā ar pašvaldības un slimnīcas vadību veselības ministre skaidros pašreizējo situāciju veselības aprūpē, pārrunājot pēdējās izmaiņas veselības aprūpes finansēšanas un organizēšanas kārtībā. Tikšanās mērķis ir pārrunāt Bauskas slimnīcas turpmāko darbību veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanā iedzīvotājiem.

Kā norāda Rozentāle, ar Bauskas slimnīcas valdes priekšsēdētāju slimnīcas nākotne jau tikusi pārrunāta, kā arī tika runāts par to medicīnisko palīdzības apjomu, kāds iedzīvotājiem tiks nodrošināts. Tā būs ambulatorā palīdzība, izmeklējumi, konsultācijas, slimnīcā darbosies traumpunkts un neatliekamās palīdzības brigādes punkts.

Tāpat, noliedzot jebkādus pārmetumus par nevēlēšanos runāt ar iedzīvotājiem, Rozentāle uzsver, ka ir gatava runāt ar ikvienu gan kā sociāli aktīvu sabiedrības pārstāvi, gan kā potenciālo pacientu, skaidrojot turpmākās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu Bauskas iedzīvotājiem, jo tikai sarunās un diskusijās dzimst patiesība un tiek likvidēti nevajadzīgi pārpratumi.

Ministre uzskata, ka, iespējams, iepriekšējā tikšanās reizē palikušas neskaidrības, tādēļ viņa gatava tikties un skaidrot atkārtoti.

Kā ziņots, pirmdien, 31.augustā, ap plkst.12, bruņojušies ar plakātiem, Bauskas iedzīvotāji savā nepieteiktajā protesta akcijā bloķēja abus pilsētas tiltus - Mēmeles tiltu virzienā no Rīgas un Mūsas tiltu pie Elejas šosejas virzienā uz Rundāli un Jelgavu.

Protestējot pret Bauskas slimnīcas reorganizāciju par aprūpes slimnīcu, iedzīvotāji sākumā bija bloķējuši Mēmeles tiltu, pār kuru Bauskā iebrauc transports no Rīgas, bet vēlāk vēl citi protestētāji sapulcējušies arī uz Mūsas tilta, pār kuru varēja izbraukt no pilsētas un kas ved Rundāles novada un Jelgavas virzienā.

Saskaņā ar Bauskas pilsētas teritorijas plānojumu Bauskas centrālā daļa sadalīta ar valsts nozīmes autoceļiem un diviem tiltiem pāri Mēmeles un Mūsas upēm, bez kuru šķērsošanas nav iespējama nokļūšana pilsētas centrā. Šo ceļu izmanto arī tranzīta transports, kas šķērso valsts robežu Grenctālē.

Ar specvienības «Alfa», kas bija ieradusies no Rīgas, palīdzību piketētāji tika izgaiņāti, tādējādi atbrīvojot ceļus transportam.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Valdis Zatlers uzskata, ka ministrei jau pirmdien bija jādodas uz Bausku, lai tiktos ar iedzīvotājiem, bet premjers Valdis Dombrovskis (JL) pēc notikumiem Bauskā norādīja, ka veselības nozares vadība esot bezatbildīga.