Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bažījas par zemas kvalitātes pārtikas ieplūšanu Latvijā

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) izsaka satraukumu, ka Latvijā varētu ieplūst zemas kvalitātes pārtika no citām valstīm, kas būtiski ietekmētu mūsu iedzīvotāju veselību.

Šis apstāklis negatīvi atsauksies arī uz valsts ekonomisko situāciju, jo samazināsies vietējās produkcijas patēriņš, jo cenas ziņā vietējā kvalitatīvā produkcija nespēj konkurēt ar nekvalitatīvo ievesto pārtiku, kas ir nesalīdzināmi lētāka.

«Latvijas ražotājiem ir jāievēro ES un Latvijas valsts noteiktie augstie standarti, kas rada papildus ražošanas izmaksas un tādēļ mūsu produkti ir dārgāki. Savukārt negodīgi uzņēmēji ieved ES trešo valstu produktus, pārvadā no vienas dalībvalsts uz otru, līdz produkts kļūst par ES izcelsmes. Šādi produkti ir ne tikai nekvalitatīvi, bet arī bīstami patērētājiem, jo nav zināma to izcelsme, ražošanā izmantotās metodes un vai produkts ir nekaitīgs. Mums ir arī informācija, ka ir mēģinājumi Latvijā realizēt citu ES valstu produktus, kas nav pietiekami kvalitatīvi un, kurus nebūtu iespējams realizēt vecajās dalībvalstīs. Es aicinu pircējus izvēlēties tikai Latvijas produktus, bet Pārtikas un veterināro dienestu - uzsākt pastiprinātu importa produkcijas kontroli, jo Latvijas zemnieku ražošana tiek kontrolēta jau sākot no kūts vai lauka,» norāda LOSP vadītājs Armands Krauze.

LOSP aicina stingrāk kontrolēt ievestās produkcijas kvalitāti, kā arī marķējuma atbilstību  sastāvam, kas bieži vien maldina pircējus, jo nav skaidri salasāma produkta izcelsme, sastāvs un tā atbilstība solītajam. Līdz ar to, lūdzam pārtikas produktu kontrolējošās iestādes ne tikai pārbaudīt vietējo ražotāju saražoto, bet pastiprināt arī ievestās produkcijas kontroli.

Kontrole varētu samazināt draudus ne tikai patērētājiem, bet būtiski ietekmētu arī Latvijas lauksaimnieku un vietējo ražotāju konkurētspēju un izdzīvošanu vienotajā ES tirgū.