Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Deutsche Bank»: Bankas ir guvušas mācību no krīzes

Bankas ir guvušas mācību no finanšu krīzes un panākušas ievērojamu progresu, pielāgojoties biznesa vides izmaiņām, ceturtdien paziņoja Vācijas lielākās bankas «Deutsche Bank» vadītājs Jozefs Akermans.

Bankas ir pielāgojušas to risku modeļus, to darbības ir kļuvušas caurskatāmākas, bet finanšu produkti un prēmijas tiek orientētas uz ilgtermiņa rentabilitāti, norādīja Akermans.

Viņš arī noraidīja vadošo politiķu pārmetumus, ka bankas, mazinoties krīzes smagajām sekām, sākušas atgriezties pie iepriekšējā biznesa modeļa.

«Šis iespaids ir nepareizs un maldinošs. Patiesībā bankas ir panākušas ievērojamu progresu, īstenojot no finanšu krīzes gūtās mācības,» sacīja Akermans.

Akermans arī atzinīgi vērtēja G20 valstu pūliņus palielināt finanšu tirgu regulēšanu, norādot, ka «globālās finanšu sistēmas reformēšanā jau ir manām virzība».

Tomēr viņš brīdināja par finanšu tirgu regulēšanu nacionālajā līmenī, uzsverot, ka tādējādi tie tiktu sašķelti, ierobežojot kapitāla plūsmu.