Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rozentāles prioritāte — neatliekamās palīdzības nodrošināšana slimnīcās

Veselības ministres Baibas Rozentāles (TP) prioritāte ierobežotajos finanšu apstākļos ir gādāt, lai pacientiem tiktu nodrošināta neatliekamā medicīniskā palīdzība līdz slimnīcai un slimnīcā.

Ministre uzsver: tiek atvērti jauni neatliekamās palīdzības brigāžu punkti, kā arī regulāri un precīzi tiek apzinātas neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas universitātes klīnikās, daudzprofilu reģionālajās slimnīcās, kā arī pārējās slimnīcās, kur neatliekamā medicīniskā palīdzība tiek nodrošināta 24 stundas diennaktī.

Lai būtu iespējams apmaksāt slimnīcu neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumus un jaunveidojamo diennakts traumpunktu darbību, sadarbībā ar Finanšu ministriju veikta novembra un decembra naudas plūsmas pārdale uz septembri un oktobri. Veselības ministrija sadarbībā ar ārstniecības iestādēm ir aprēķinājusi arī nepieciešamos naudas līdzekļus neatliekamās palīdzības nodrošināšanai novembra un decembra mēnesim.

«Esmu saņēmusi uzaicinājumu 8. septembrī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā ziņot par nepieciešamo finansējumu neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai stacionāros un traumpunktos. Minētie jautājumi detalizēti tika pārrunāti arī vakar, tiekoties ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (JL). Premjers aicināja sākt grafika izstrādi slimnīcu kredītsaistību atmaksai. Piekrītot tam, es uzskatu, ka apmaksu iespējams veikt, ja adekvātā apmērā tiek piešķirti papildus līdzekļi neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai. Jāatzīmē, ka slimnīcās palīdzība pacientiem jau tiek sniegta ievērojami vairāk, nekā to paredzēja ierobežotās kvotas. Rezultātā slimnīcām izveidojusies pārstrāde par reāli sniegtu neatliekamo palīdzību. Valsts nedrīkst palikt slimnīcām parādā par cilvēku dzīvības glābšanu. Mana cīņa par finansējuma atgūšanu ir bijis mans galvenais uzdevums kopš stāšanās amatā, un es to turpināšu. Ir redzams, ka valdības koalīcijas partneri iedziļinājušies un izpratuši veselības nozares nozīmību mūsu valsts attīstībā un papildu finansējuma nepieciešamību,» norāda Rozentāle.