Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LPP/LC: vilcināšanās ar budžetu ir bezatbildīga rotaļāšanās

Valdības priekšlikums par mēnesi pagarināt 2010. gada valsts budžeta iesniegšanas termiņu Saeimā apdraud ne tikai budžeta pieņemšanu laikus, bet arī visu pašvaldību budžetus, līdz ar to pašvaldību izdzīvošanu nākamajā finanšu gadā, uzskata partija LPP/LC.

LPP/LC frakcijai, tāpat kā visai sabiedrībai, nav informācijas, vai šāda situācija radusies valdības ministru hroniskas mazspējas vai koalīcijas iekšējo pretrunu dēļ, bet skaidrs ir viens — grozījumi likumā «Par budžetu un finanšu vadību», kas ļautu budžeta projektu iesniegt mēnesi vēlāk — līdz šā gada 1. novembrim, tiek gatavoti tāpēc, ka valdības vadītājam pietrūkst politiskas gribas godīgi informēt sabiedrību par stāvokli valsts ekonomikā un operatīvi veikt nepieciešamās strukturālās reformas.

LPP/LC vērš koalīcijas uzmanību: jau esošais tiesiskais regulējums paredz ļoti saspringtu budžeta pieņemšanas grafiku — vajadzīgs laiks likumprojekta nodošanai komisijām, izskatīšanai pirmajā lasījumā, priekšlikumu iesniegšanai uz otro lasījumu, budžeta pieņemšanai otrajā — galīgajā — lasījumā, kā arī laiks, kurā Valsts prezidents likumu izsludina, līdz ar to likums par valsts budžetu parasti stājas spēkā kārtējā gada decembra vidū.

Atbilstoši likumam «Par pašvaldību budžetiem» pašvaldībām savi gadskārtējie budžeti jāpieņem ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc valsts budžeta izsludināšanas. Pašvaldības nevar sākt modelēt savus budžetus, pirms tās nav iepazinušās ar samazinājumiem vai cita veida grozījumiem, ko iecerējusi valdība, un objektīvi nevar zināt plānoto finansējumu izglītībai, pašvaldības izlīdzināšanas fonda formulu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalījumu vai valdības paredzēto līdzfinansējumu Eiropas naudas apgūšanai.

«Finanšu ministrijas un valdošās koalīcijas iecere pārcelt budžeta iesniegšanas laiku Saeimā, neņemot vērā, ka pēc administratīvi teritoriālās reformas šis būs pirmais budžets, kas jāpieņem jaunajām pašvaldībām, ir bezatbildīga rotaļāšanās un absolūta nerēķināšanās ar Latvijas pašvaldību iedzīvotāju interesēm,» uzsver LPP/LC frakcijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

LPP/LC Saeimas frakcija aicina valdošo koalīciju pārtraukt savstarpējos ķīviņus un izskaidrošanos, kas tikai vairo spriedzi sabiedrībā, un beidzot sākt strādāt, lai sagatavotu un iesniegtu valsts budžeta projektu Saeimā likumā noteiktajā laikā — 2009. gada 1. oktobrī.