Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kolāts varētu pamest LR ģenerāldirektora amatu

Latvijas Radio (LR) ģenerāldirektors Dzintris Kolāts pieļauj, ka pēc smagajām reformām, kas būs jāveic nākamā gada budžeta kontekstā, viņš varētu pamest amatu.

Kolāts intervijā aģentūrai BNS atzina, ka LR un Latvijas Televīzijas apvienošana pašlaik viņu kā uzņēmuma vadītāju neuztrauc tik daudz, kā sabiedriskā radio nākotne.

«Pretī [mediju apvienošanai] es nestāšos, ne man tāda spēka, ne arī argumentu, bet mani vairāk interesē tas, kas būs ar sabiedriskais radio 2010.gadā. Kas tur būs? Ja reformas notiks, ja visas tās pretīgās lietas, lai izdzīvotu, mēs izdarīsim, nezinu... teorētiski emocionāli es pieļauju, ka es varētu arī vairāk nestrādāt,» Kolāts sacīja.

«Ir tādi amizieri darba piedāvājumu ziņā no privātās puses.. Nezinu, varbūt tiešām jāapvaicājas, kas tur ir konkrēti,» Kolāts piebilda.

Viņš norādīja, ka tas ir tikai pieļāvums, taču vienlaikus pauda, ka trūkst motivācijas strādāt.

«Godīgi sakot, ir baigi grūti atrast motivāciju darbam. Man pašam ir interesanti novadīt koncesiju, noslēgt ārpakalpojuma līgumus - tās ir tādas lietas, kas līdz šim nav darītas. Mani interesē, kuru no projektiem politiķi galu galā izvēlēsies, kāds tad būs nākamā gada budžets. Neatkarīgi no tā, kāds tas būs, man būs jāveic reformas. Pēc tam es tā vairs īsti .3 Droši vien man vajag kādu cilvēku, kas manī iedvestu ticību un motivē. Godīgi sakot, pašlaik tā nav..» LR vadītājs atklāja.

Uz jautājumu, ja finanšu ministrs Einars Repše («Jaunais laiks») pasaka, ka naudas nav tik daudz un nākamgad var nodrošināt tikai viena kanāla apraidi, Kolāts atbildēja: «Tad vismaz ir skaidri noteikumi. Cīņa vēl nebūs galā pie Repšes kunga, ja viņš pateiks, ka būs viens kanāls, viņam vienalga būs mums jāiedod 550 tūkstoši latu, lai ar šo vienu kanālu varētu nostrādāt līdz gada beigām.«

Pašlaik Finanšu ministrijas piedāvātā valsts dotācija LR ir 2,148 miljoni latu, ar ko nepietiek viena kanāla un ziņu dienesta darbībai.

«Galējais lēmums par visu jāpieņem tad, kad budžets tiek pieņemts Saeimā vai vismaz Ministru kabinetā, jo es neticu, ka radio un televīzijas aspektā Saeima mums kaut ko mainītu uz slikto pusi. Finanšu ministra lēmums ir viena lieta, viņš vēl iet uz koalīciju un valdību, kur mēs varam nedaudz pacīnīties,» Kolāts klāstīja.

«Ja būs tā, kā jūs sakāt, tad redzēsim .3 Ja ir tik, cik ir, tad ir jārēķinās ar to. Tad mēs strādājam līdz tādam un tādam datumam. Tas jau nekas briesmīgs nav - redz, slimnīcas aizslēdza, bļaustījās, bet aizslēdza,» Kolāts minēja.

Uz iebildumu, ka citu sabiedrisko radio Latvijā nav, Kolāts noteica, ka daudzi cilvēki, kuriem ir uzstādījums, lai klausās privātos radio. «Man liekas, ka tas ir riskanti, jo īpaši priekšvēlēšanu laikā,» viņš teica.