Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēc sēņu lietošanas palīdzību lūguši desmit cilvēki

Šogad ar saindēšanās pazīmēm pēc sēņu lietošanas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Toksikoloģijas centrā palīdzību lūguši desmit cilvēki, aģentūru LETA informēja slimnīcā.

Pēc Austrumu slimnīcas preses sekretāres Ingunas Potetinovas teiktā, laimīgā kārtā līdz šim centrā nonākušajiem pacientiem bija salīdzinoši vieglas saindēšanās formas un letālu gadījumu nav bijis.

Pirmie saindēšanās simptomi atkarībā no tā, ar kādām sēnēm saindēšanās notikusi, var parādīties pēc vienas līdz astoņām stundām un vēl vēlāk.

Cilvēkam saindēšanās gadījumā var sākties gremošanas sistēmas darbības traucējumi, slikta dūša, vemšana, reibonis un halucinācijas, samaņas zaudēšana, arī krampji. Šādos gadījumos nekavējoties ir jāizsauc ātrā palīdzība.

Ja saindēšanās ir vieglā formā, ārstēties var mājas apstākļos, bet ārstēšanās stacionārā ilgst vienu līdz divas dienas, taču nopietnākos gadījumos - arī ilgāk.

Īpaši bīstama ir saindēšanās ar zaļo mušmiri, kas tiek uzskatīta par vienu no bīstamākajām un indīgākajām sēnēm un ir sastopama arī Latvijā.