Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Trūcīgo cilvēku veselības aprūpei plānots papildus atvēlēt 8,2 miljonus

Trūcīgo cilvēku veselības aprūpei tā sauktā «sociālā drošības spilvena» ietvaros līdz gada beigām plānots atvēlēt 8,2 miljonus latu, šodien Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas biedru sapulcē sacīja veselības ministre Baiba Rozentāle (TP).

Minētā nauda tiks tērēta, lai nodrošinātu medikamentu kompensāciju trūcīgajām personām 25% vai 50% apmērā, pie nosacījuma, ka cilvēks kā līdzmaksājumu būs gada laikā samaksājis 50 latus. Savukārt, lai trūcīgajām personām varētu nodrošināt mājas aprūpi, tiek skatīts priekšlikums ģimenes ārstu praksi papildināt ar vienu māsas slodzi.

Rozentāle atzina, ka izskanējis priekšlikums šādā veidā mājas aprūpi nodrošināt arī maznodrošinātajām personām, tomēr secināts, ka katra pašvaldība var atšķirīgi traktēt šo jēdzienu, kamēr tas, kam valstī tiek piešķirts trūcīgās personas statuss, ir noteikts likumdošanā.

Bet slimnīcās, kuras iepriekš darbojušās kā diennakts stacionāri, taču tagad kļuvušas par dienas stacionāriem un ambulatorajām iestādēm, turpmāk varētu trūcīgajiem pacientiem nodrošināt «viesnīcu» pakalpojumus.

Rozentāle arī atkārtoti norādīja, ka nākamajā gadā trūcīgo personu statusam varētu atbilst ap 240 000 valsts iedzīvotāju. Nākamā gada budžetā šo cilvēku veselības aprūpes nodrošināšanai varētu tikt atvēlēti 33 miljoni latu.

Veselības ministre arī ar gandarījumu atzina, ka, pārbīdot finanšu plūsmas, izdevies atrast papildus finansējumu slimnīcu darbam septembrī un oktobrī, vienlaikus norādot, ka tagad ir jāatrod finansējums novembrim un decembrim. Šobrīd Veselības ministrija šiem diviem mēnešiem Finanšu ministrijā (FM) iesniegusi pieprasījumu budžeta papildinājumam par 45,2 miljoniem latu, bet FM atbilde varētu būt sagaidāma nedēļas laikā.