Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No grimstoša prāmja Filipīnās izglābti simtiem cilvēku

Vairāk nekā 800 cilvēku svētdien tika nocelti no grimstoša prāmja Filipīnu dienvidos, taču trīs cilvēki ir gājuši bojā un par 88 joprojām nekas nav zināms, ziņo krasta apsardze.

Uz prāmja «Superferry 9» bija aptuveni 960 pasažieru un apkalpes locekļu, kad tas izgāja no Heneralsantosas pilsētas Mindanao salā un devās uz Iloilo ostu valsts centrālajā daļā.

Svētdienas rītā prāmis sāka svērties uz sāniem, liekot varas iestādēm izsludināt vispārēju trauksmi un steidzami nosūtīt glābšanas kuģus uz avārijas reģionu, žurnālistiem teica krasta apsardzes komandieris admirālis Vilfredo Tamajo.

870 pasažieru tika izglābti un nogādāti krastā ar citiem kuģiem, viņš teica. 88 cilvēki tiek uzskatīti par pazudušiem, bet viņu lielāko daļu varēja izglābt zvejas kuģi un mazās laivas, kas arī ieradās minētajā rajonā. Trīs cilvēki avārijā ir gājuši bojā, sacīja Tamajo.

Laika apstākļi avārijas laikā bija labi, taču apkalpe ziņoja par problēmām ar ģeneratoru, viņš piebilda.

Prāmji ir svarīgs satiksmes līdzeklis Filipīnu arhipelāgā ar tā vairāk nekā 7000 salu. Taču drošības tehnika ir nožēlojamā stāvoklī un daudzus negadījumus izraisa pārāk lielais pasažieru skaits uz tiem un sliktā tehniskā ekspluatācija.

Pagājušajā gadā vairāk nekā 800 cilvēku gāja bojā, vētras laikā apgāžoties prāmim «Princess of the Stars». Vissmagākā katastrofa valstī notika 1987.gadā, kad prāmja un naftas tankkuģa sadursmē dzīvību zaudēja vairāk nekā 4000 cilvēku.