Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs Maskavā par rīdzinieku naudu sarīko uzņemšanu

Lai izrādītu karalisku žestu Maskavas saimniekiem, kuri Rīgas mēru Nilu Ušakovu ar viņa delegāciju uzņēmuši karaliski, Ušakovs vēlējies atdarīt ar to pašu.

TV3 raidījums «Nekā personīga» svētdienas vakarā vēsta, ka Ušakovs otrajā vizītes dienā sarīkoja savu pieņemšanu. Tā notika Latvijas vēstniecībā un rēķinu apmaksāja Rīgas dome.

Raidījuma veidotāju rīcībā esošais līgums ar individuālo uzņēmēju Iļju Bukotinu liecina – 60 viesiem jāpiedāvā gaļas un zivju asorti, pankūkas ar ikriem, pankūkas ar lasi, parmas šķiņķis ar meloni, martinikas garneļu salāti.

Šī ēdienkarte Rīgas domei izmaksāja 2 500 latus. Tiesa, Maskavas mērs Jurijs Lužkovs šos ēdienus nenobaudīja, jo uz Ušakova rīkoto pieņemšanu Latvijas vēstniecībā neieradās.

Krievijā viesojās lidostas «Rīga» valdes priekšsēdis Krišjānis Peters, Rīgas domnieks Andris Ameriks, «Latvijas dzelzceļa» vadītājs Uģis Magone, laikrakstu izdevniecības «Petit» saimnieks Aleksandrs Šeiņins un citas Latvijas Pirmās partijas/Latvijas ceļa pirmsvēlēšanu pasākumus regulāri klātesošas personas. Pats partijas līdzpriekšsēdētājs Ainars Šlesers Ušakovu nepavadīja. Viņam paredzēta individuāla vizīte Maskavā pēc mēneša.

Ušakovu ar visu viņa 20 cilvēku delegāciju šonedēļ iemitināja viesnīcā Metropole – faktiski pieczvaigžņu pilī, kur prezidenta apartamenti izmaksā 1000 latus.

Karaliska bija arī ēdināšana. Visus 20 delegācijas viesus Maskavas mērija ik dienas mieloja ar pusdienām pilsētas centra restorānu hallēs, kur rēķins vienam cilvēkam sasniedz 100 latus un kur pieejamas tādas delikateses kā, piemēram, lāča gaļas kotletes.