Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ja TP aizietu, valdība nekristu

Ja Tautas partija (TP) tuvāko nedēļu laikā pieņemtu lēmumu par Valda Dombrovska (JL) vadītās valdības pamešanu, tā, līdzīgi kā LPP/LC, būdama opozīcijā, stutētu «Jaunā laika» valdību, tostarp Saeimā nobalsojot par 2010. gada budžetu, pirmdien vēsta «Neatkarīgā».

Kāds TP valdes loceklis laikrakstam atzinis, ka tas, no vienas puses, TP atbrīvotu no dalības šajā valdībā, kur tā bez saimnieciskiem ministriem nespējot ietekmēt tautsaimnieciskus jautājumus, un vienlaikus ļautu demonstrēt, ka ir atbildīgs politiskais spēks un valdību negāž.

Savukārt vēl kāds partijas valdes loceklis licis saprast, ka šis nav nolemts scenārijs, pēc kura partija vadīsies, un norādījis, ka iziešana no valdības teorētiski iespējama tikai ar skaidri definētu un sabiedrībai izskaidrotu valstisku ieganstu. Tāds varētu būt 2010. gada budžeta neatbilstība valsts attīstības un sabiedrības interesēm.

Turklāt apstākļos, kad jāpieņem smagi lēmumi un jāveic reformas, gads līdz vēlēšanām varētu vēl vairāk to apgrūtināt, kas vērojams jau pašlaik. Tādēļ vairāku partiju vadošie politiķi neoficiāli pēdējās nedēļās izteikušies, ka tām būtu izdevīgas Saeimas ārkārtas vēlēšanas. Tās politiķiem dotu mandātu rīkoties uz nākamajiem četriem gadiem. Par ārkārtas vēlēšanām varētu runāt valdības krišanas gadījumā, ja esošajam Saeimas sastāvam neizdotos izveidot un apstiprināt jaunu valdību.

Laikraksts min, ka starp partijām, kas varētu būt ieguvējas no ārkārtas vēlēšanām, varētu būt Zaļo un zemnieku savienība un «Pilsoniskā savienība», kas jūnijā guva daudzsološu atbalstu pašvaldību vēlēšanās. Ja tiks realizēts scenārijs par Andra Šķēles atgriešanos politikā, ārkārtas vēlēšanas varētu būt izdevīgas arī TP, kurai ar dramatiski zemo reitingu citādi būtu risks vispār neiekļūt 10. Saeimā.