Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Taksometru firmas nav sajūsmā par RD plāniem

Taksometru kompānijas nav sajūsmā par Rīgas domes (RD) iecerēto taksometru biznesa reformu, atzīstot, ka tirgus jāsakārto, bet ne tā, kā iecerējuši domnieki, aģentūrai BNS sacīja aptaujāto taksometru kompāniju pārstāvji.

Taksometru kompānijas «Rīgas taksometru parks» (RTP) valdes priekšsēdētājs Leopolds Muižnieks aģentūrai BNS pastāstīja, ka nav iespējams izstrādāt shēmu, lai Rīgā no pašreizējām teju 80 kompānijām paliktu piecas līdz 10, kā iecerējuši domnieki. «Ja nebūs dzelžainu argumentu, tam sekos tiesu darbi pusotra gada garumā,» viņš uzsvēra.

Muižnieks tomēr atzina, ka Rīgas taksometru biznesam ir vajadzīga reforma un galvenais ir nodrošināt divas lietas — klientu un uzņēmēju aizsardzību. Muižnieks atturējās klāstīt, kādām reformām būtu jāseko, vien piebilda, ka viņa priekšlikumi pirms vairākiem gadiem Saeimā pirmajā lasījumā tika atbalstīti, savukārt otrajā — noraidīti.

RTP vadītājs teica, ka viņam patīk RD vadības uzstājība, bet ceļš, kas ejams, lai sakārtotu taksometru biznesu Rīgā, ir ļoti garš.

Arī taksometru kompānijas «Rīgas motors» valdes priekšsēdētājs Māris Grīnbergs aģentūrai BNS pavēstīja, ka ir vajadzīgas izmaiņas Rīgas taksometru biznesā.

Viņš pauda, ka jāpaaugstina kvalitātes prasības. Grīnbergs minēja, ka Rīgas domniekiem ir nepareizs priekšstats, jo ne vienmēr jaunas automašīnas garantē pakalpojumu kvalitāti: «Arī jauna meita mēdz būt slima.»

Grīnbergs piebilda, ka izmaiņas normatīvajos aktos nav īpaši nepieciešamas — strādāt var arī ar pašreizējiem likumiem. Viņš minēja, ka, piemēram, Liepājā un Ogrē taksometru bizness ir ļoti sakārtots, piebilstot, ka minētajās pilsētās taksometru biznesu kontrolē Pašvaldības policija, nevis kā Rīgā — Domes kontroles dienests.

Latvijas Taksometru pārvadātāju darba devēju biedrības priekšsēdētāja Iveta Silionova aģentūrai BNS stāstīja, ka piektdien RD frakciju vadītāju sanāksmē piedalījās arī dažādas taksometru nozares arodbiedrības, kā arī taksometru kompāniju pārstāvji, kuriem netika dota iespēja iztiekties, uzsverot, ka vienīgais, kas varēja izteikties, ir taksometru kompānijas «Baltic Taxi» pārstāvis Bertolds Fliks.

Silionova akcentēja, ka taksometru biznesā vienmēr bijuši konflikti, nereti iesaistīta arī policija, tā ka pēdējo dienu notikumi saistībā ar uzbrukumiem «Baltic Taxi» taksometriem neesot nekāds jaunums.

Viņa arī norādīja, ka Rīgā jāsamazina taksometru kompāniju skaits, bet tam jānotiek dabīgā procesā, sertificējot taksometru vadītājus un veicot izmaiņas likumos.

Silionova arī informēja, ka Latvijas Taksometru pārvadātāju darba devēju biedrība iepriekš vairākkārt vērsusies gan RD, gan Saeimā ar ierosinājumu sakārtot taksometru biznesu, bet biedru priekšlikumi un ieteikumi nav uzklausīti un ņemti vērā. Pēc viņas domām, vajadzīgas izmaiņas likumos — pašlaik visa atbildība ir taksometru kompānijai, savukārt taksometra vadītājs neatbild ne par ko.

Latvijas Taksometru pārvadātāju darba devēju biedrība Rīgas mēram Nilam Ušakovam piektdien nosūtīja vēstuli, kurā pauž savu neapmierinātību ar pēdējā laika notikumiem vieglo taksometru tirgū un izsaka savu nosodījumu par prettiesisku, bandītisku paņēmienu izmantošanu vieglo taksometru tirgus jautājumu risināšanā.

Vēstulē uzsvērts, ka biedrības biedri vienmēr ir iestājušies par godīgas konkurences nodrošināšanu vieglo taksometru pārvadājumu jomā, izmantojot tikai un vienīgi taisnīgas un likumīgas metodes.

«Patlaban kārtējo reizi izveidojusies situācija, ka RD pārstāvji atklāti ignorē Rīgas pilsētā darbojošos taksometru pārvadātāju intereses un viedokli un, klaji demonstrējot savu varu un ietekmi, lobē viena pārvadātāja — «Baltic Taxi» — intereses, pārkāpjot gan konkurences, gan taksometru pārvadājumus regulējošo normatīvo dokumentu prasības,» teikts vēstulē un atzīts, ka kompānijai izsniegta licence pārvadājumiem, bet automašīnas nav aprīkotas atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem un RD saistošajiem noteikumiem.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka RD frakciju vadītāji un atbildīgo komiteju vadītāji piektdien nolēmuši mēneša laikā nonākt pie vienota redzējuma par ātru reformu taksometru pārvadājumu jomā galvaspilsētā. Divu nedēļu laikā komisijām sadarbībā ar Valsts policiju un Rīgas Pašvaldības policiju jāizstrādā priekšlikumi izmaiņām nozares regulējumā.

Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers norādīja, ka pēc reformām ideālā variantā pašreizējo 80 taksometru kompāniju vietā Rīgā vajadzētu būt piecām līdz desmit.

Pašvaldībā piektdien tika sasaukta prezidija ārkārtas sēde, lai lemtu par domes rīcību saistībā ar incidentiem, kas pēdējās dienās vērsti pret vienu no taksometru firmām — «Baltic Taxi». Uz sēdi bija aicināti Rīgas pašvaldības un Valsts policijas pārstāvji, Pasažieru pārvadājumu licencēšanas komisijas locekļi un citu pašvaldības institūciju pārstāvji.

Rīgā ir 74 taksometru kompānijas, kurām ir 1436 taksometri.