Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklās grupu dzīvokli jauniešiem ar īpašām vajadzībām

Rīgā šodien  pēc remonta atklās grupu dzīvokli jauniešiem ar īpašām vajadzībām.

Finansējums remontam tika savākts pērnā gada nogalē labdarības akcijā «Eņģeļi pār Latviju». Grupu dzīvokļa remontam un piemērošanai jauniešiem ar īpašām vajadzībām Latvijas iedzīvotāji saziedoja vairāk nekā 28 000 latu. Latvijas Samariešu apvienība un Samariešu organizācijas Brēmenē, Hamburgā un Ķelnē ieguldīja vēl 38 000 latu.

Rīgā pēdējos gados ir izveidoti pieci grupu dzīvokļi personām ar garīga rakstura traucējumiem, pērnajā gadā grupu dzīvokļa pakalpojumus saņēma 100 klientu. Viens no grupu dzīvokļa darbības mērķiem ir attīstīt klientu līdz līmenim, kad šis cilvēks var uzsākt patstāvīgu dzīvi.

Grupu dzīvokļa pakalpojumu speciālistu galvenie uzdevumi sniegt atbalstu un padomu, mācīt konkrētas sociālās prasmes, apkopot informāciju par klientu, sekmēt nodarbinātību un patstāvību orientēties savā sociālajā apkārtnē, palīdzēt plānot finanses, brīvo laiku, nepieciešamības gadījumā aprūpēt klientu.

Vairākumā gadījumu pārcelšanās uz grupu dzīvokli palīdz klientam kļūt daudz patstāvīgākam, stimulē vēlmi un gribu dzīvot pilnvērtīgi, attīsta spēju uzņemties atbildību par saviem lēmumiem un rīcību. Grupu dzīvoklis Maskavas ielā 221 darbojas kopš 2003.gada, un Labklājības departaments tajā apmaksā uzturēšanos astoņiem cilvēkiem. Pērnajā gadā patstāvīgu dzīvi pēc uzturēšanās grupu dzīvokļos sākuši 12 jaunieši.