Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Dari pats!» izstāde par dzīvesveidu

No 12. līdz 28.09.2009 «Supernovā», Krāmu iela 3, Rīgā, draugu kopa aizņemas nosaukumu no DIY (Do It Yourself/dari pats) kultūras un piedāvā ieskatīties un iesaistīties kādas draugu un paziņu loka aktivitātēs.

Šiem cilvēkiem nav mākslinieciskas izglītības, tomēr kā neatņemama dzīves sastāvdaļa viņiem ir radoša domāšana un neierastu risinājumu meklēšana ikdienā lietojamu priekšmetu veidošanā, brīvā laika pavadīšanā un dzīvesveidā. Viņi nebaidās sapņot un gūst prieku īstenojot visdažādākās ieceres un paši veidojot lietas. Viņi atsakās no pasīviem patērēšanas principiem un atdzīvina paš-darbības un paš-organizēšanās idejas, izmantojot laiku nevis naudas pelnīšanā, bet gan savu ideju īstenošanā.

Atsevišķos gadījumos kādi projekti, idejas piedzīvo neveiksmes un rezultāts ne tuvu nav tāds, kāds bijis cerēts. Citos gadījumos izmantojot nestandarta risinājumus vai materiālus vēlamais rezultāts tiek sasniegt un tas ir arī krietni interesantāks nekā veikalos pieejamie seriālie analogi. Abos gadījumos procesa gaitā tiek iegūts, uzzināts vai apgūts kaut kas jauns, un, kas ir jo svarīgāk, ir patīkami pavadīts laiks. Lai kādus objektus vai idejas katrs no projekta dalībniekiem nebūtu īstenojis vai tikai iecerējis, pamatā šīm radošajām aktivitātēm ir vēlme gūt prieku un priecāties. 

Izstādē «Dari Pats!» skatāmi dažādi paštaisīti funkcionāli objekti kā projektors, buru laiva, deltaplāns, dators ar web-lapu, wi-fi antena, rūgstoša vīna balons.
Neviens no šiem priekšmetiem nav veidots izstādīšanai, bet gan praktiskai lietošanai un izstāde nav par objektiem, bet gan par dzīvesveidu. Arī pats DP! projekts ir piemērs kopējas idejas radīšanā, realizācijā un prieka gūšanā, tāpēc arī rezultāts ir atkarīgs no visiem projektā iesaistītajiem un nav iepriekš paredzams.  Saistītie pasākumi:  Mūsdienu mākslas forums «Baltā Nakts": 12. septembrī, īpaša filmu programma - «Brāļi Skrivaneki» un «Filma par 2000 latiem».

Vīna gatavošanas darbnīca: 24. septembrī, no 18.00 Kundziņsalā (17.40 pulcēšanās 33. autobusa gala pieturā Kundziņsalā).

Izstādes aizklāšana un tikšanās ar dalībniekiem: 27. septembrī no 15.00.   
Projekts «Dari pats!» tiek organizēts starptautiskā mākslas projekta «Survival Kit» un mūsdienu Kultūras foruma «Baltā nakts» ietvaros.