Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Segliņš: «brīvais balsojums» koalīcijā ir slikta prakse

Tautas partija (TP) pagaidām nevirzīs citu kandidātu Saeimas priekšsēdētāja biedra amatam, nogaidot, kad koalīcijas vadītājs atkal spēs nodrošināt balsojuma disciplīnu.

To žurnālistiem, pametot Sadarbības padomes sēdi, pavēstīja TP līderis Mareks Segliņš.

«Jautājumu par Antas Rugātes ievēlēšanu samērā gari apspriedām. Es lūdzu skaidrojumu no partneriem par to, kas notika un vai tas var radīt kādas problēmas,» pastāstīja TP līderis, apliecinot, ka, viņaprāt, šis ir bijis tīri tehnisks jautājums, tomēr koalīcijas partneri nav varējuši sniegt viņam skaidrus un saprotamus balsojuma argumentus.

«Argumenti par raksturu - nu nevienam nav ar Rugātes kundzi ne jāprecas, ne jādraudzējas. Raksturs katram ir dažāds - vienam skarbāks, citam mīkstāks, vēl kādam pārāk mīksts... Tie nav nopietni argumenti,» noteica politiķis, vēlāk pat piebilstot, ka «arī Āboltiņas kundzei ir šerps raksturs».

Viņš arī vērsa uzmanību uz deputātes Rugātes kvalifikāciju un viņas kandidatūras kvalitātēm.

«Rugātes kundzei ir trīs augstākās izglītības, viņa ir piecas reizes ievēlēta parlamentā,» partijas biedri slavēja tieslietu ministrs.

Tomēr uz jautājumu par kandidatūras atkārtotu virzīšanu vai cita pretendenta izvēli Segliņš atbildēja, ka «Tautas partija nevēlas nevienam uzplīties ar šo jautājumu».

«Pagaidīsim to laiku, kad koalīcija atgriezīsies pie balsīm,» vien noteica TP vadītājs, norādot, ka balsojumu disciplīnas nodrošināšana ir koalīcijas vadītāja kompetence.

«Mūsuprāt, tā ir slikta prakse,» par līdzšinējiem notikumiem un pieļauto brīvo balsojumu koalīcijas partijās teica politiķis.

Runājot par iespējamo apdraudējumu TP pārstāvībai prezidijā, Segliņš tomēr pauda pārliecību, ka viņa vadītās partijas vietu prezidijā patlaban neviens neapšaubot.

«Gribu, lai koalīcijas partneri apspriež šo jautājumu.. Mēs nekad neesam apšaubījuši citu partiju pārstāvjus, arī valdībā,» sacīja politiķis. Lai arī viņš atzina, ka arī TP ir bijuši iebildumi pret atsevišķiem ministriem, aicināts konkretizēt, Segliņš vien noteica, ka «gan jau nojaušat».

Jau vēstīts, ka līdz ar TP frakcijas vadītājas pienākumu uzņemšanos Vineta Muižniece nolēma pamest Saeimas priekšsēdētāja biedres krēslu. Par deputātes atsaukšanu no šī amata parlaments lēma ceturtdien, bet viņas frakcijas biedri Rugāti gan tautas kalpi nevēlas redzēt prezidijā, pret viņas apstiprināšanu nobalsojot pat divas reizes.

Jau īsi pēc pirmajām prezidija locekļa vēlēšanām Muižniece izteica bažas, ka šis balsojums liecina par vēl gaidāmajām grūtībām sadarboties koalīcijā, kad rudenī būs jālemj par 2010.gada budžetu.