Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daugavpilī sākusies ceļu pārvada būvniecība

Daugavpilī sākusies ceļu pārvada būvniecība, kas savienos Jauno Forštati un Ķīmiķu mikrorajonu, aģentūru LETA informēja Daugavpils domes Komunālās saimniecības nodaļā.

Projektā paredzēts izbūvēt tuneli zem dzelzceļa Daugavpils-Rīga sliežu ceļiem, izbūvēt jaunu ielu no Vidzemes līdz Višķu ielai, atjaunot Piekrastes ielu no Vidzemes līdz Arendoles ielai, uzbūvēt gaisa pārvadu pār jauno ielu, izbūvēt divus transporta kustības apļus Višķu un Kauņas, kā arī Višķu un Vidzemes ielas krustojumos, izbūvēt astoņus kilometrus sliežu ceļa, kas tiks izmantots dzelzceļa transporta kustībai transporta mezgla būvniecības laikā.

Projekta realizācija atslogos Daugavpilī dzelzceļa šķērsošanu un nodrošinās ērtāku satiksmi starp pilsētas rajoniem.

Ceļu pārvada būvniecību veic konkursā uzvarējusī personu grupa SIA «Binders», SIA «TVA Construction» un SIA «M.A.-TAKA». Ceļu pārvada būvniecību plānots pabeigt līdz 2011.gada septembrim.

Daugavpils transporta mezgla būvniecības projekts kļūs par vienu no lielākajiem pilsētā līdz šim īstenotajiem projektiem. Tā kopējās izmaksas ir 24 172 708 lati, tai skaitā Kohēzijas fonda finansējums - 85%, nacionālais līdzfinansējums - 15%, tas ir, Daugavpils domes līdzfinansējums - 2 641 296 lati.

Daugavpils transporta mezgla būvniecības projekts tiek īstenots programmas «Infrastruktūra un pakalpojumi» prioritātē «Eiropas nozīmes transporta tīklu attīstība un ilgtspējīga transporta veicināšana».