Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jauna finanšu krīze esot nenovēršama

Jauna globāla finanšu krīze ir neizbēgama, jo cilvēku dabā vienmēr ir atgriezties pie pārmērībām ilgstošas labklājības laikā, trešdien paziņoja bijušais ASV Federālo rezervju sistēmas vadītājs Alans Grīnspens.

«Mēs piedzīvosim jaunu krīzi, taču tā būs citādāka. Tās ir neremdināmas cilvēku spējas ilgstošas labklājības periodā uzskatīt, ka tā turpināsies,» raidorganizācijai BBC sacīja Grīnspens.

Viņš uzsvēra, ka nākamā globālā finanšu krīze Lielbritāniju ietekmēs krietni smagāk nekā ASV, jo tā ir globāli vērsta ekonomika.

Savukārt valstis, kuras būs guvušas mācību no banku sistēmas gandrīz piedzīvotā sabrukuma, centīsies pielāgot to vēlmi palielināt kontroli ar vēlmi pēc brīvās globālās tirdzniecības.

Grīnspens norādīja, ka visas finanšu krīzes ir atšķirīgas, taču tās visas vieno viens pamata avots.

«Cilvēki ir aizrāvušies ar pārmērībām, kas ir ietekmējušas visas pasaules vēsturi, jau no 18. un 19.gadsimta sākuma. Tas ir cilvēku dabā, un, ja vien kāds neatradīs veidu, kā izmainīt cilvēku dabu, mēs piedzīvosim vēl vienu krīzi,» sacīja Grīnspens.