Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kampars uzstāj: regulatora alga jāsamazina uz pusi

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) joprojām uzskata, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) priekšsēdētāja un padomes locekļu bruto alga jāsamazina uz pusi.

Kā aģentūru LETA informēja Kampara preses sekretārs Sandris Sabajevs, ministrs uzskata, ka kontekstā ar pašreiz valstī noteiktajiem striktajiem taupīšanas pasākumiem regulatora algas ir neadekvāti augstas.

Tā kā neviens nav izteicis argumentētu piedāvājumu, kā turpmāk noteikt algas regulatoram, ministrs paliekot pie sava piedāvājuma - regulatora algas pielīdzināt citu iestāžu vadītāju algām atbilstoši Ministru kabineta 2005.gada 20.decembra noteikumiem par tiešās pārvaldes iestāžu ierēdņu, darbinieku un amatpersonu un Centrālās vēlēšanu komisijas un Centrālās zemes komisijas darbinieku darba samaksas sistēmu un kvalifikācijas pakāpēm, kā arī ierēdņu pabalstiem un kompensāciju.

Kā ziņots, valdība vakar nolēma atlikt jautājumu par SPRK priekšsēdētāja un padomes locekļu atalgojuma samazināšanu.

Patlaban SPRK padomes priekšsēdētāja mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 4900 latu, bet padomes locekļu mēnešalga - 4500 latu. Ekonomikas ministrija bija ierosinājusi komisijas priekšsēdētāja bruto atalgojumu noteikt 2282 latu apmērā, bet padomes locekļu atalgojumu - 2136 lati.

Valdības sēdes laikā pret tik krasu samazinājumu iebilda vairāki ministri, piemēram, vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), kurš norādīja, ka tas ir neadekvāti liels samazinājums. Iebilda arī reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP), kurš sacīja, ka algas ir jāsamazina, bet samērīgi.

Pēc šiem iebildumiem premjers Valdis Dombrovskis (JL) minēja, ka SPRK algas varētu samazināt par 30%, bet ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) šo valdības vadītāja ierosinājumu neatbalstīja. «Es neesmu gatavs piekrist vienas institūcijas izcelšanai,» teica Kampars.

Rezultātā jautājums tika atlikts.

Papildus uzdots Ekonomikas ministrijai izvērtēt Eiropas Savienības enerģētikas komisāra Andra Piebalga vēstulē teikto.

Savukārt Finanšu ministrijai valdība uzdeva, strādājot pie vienotas atalgojuma sistēmas valsts pārvaldē, sagatavot priekšlikumus, lai vienotajā sistēmā iekļautu gan SPRK, gan arī Finanšu un kapitālu tirgus komisiju, gan, iespējams, arī citas neatkarīgas iestādes.

Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija liecina, ka SPRK padomes locekļu atalgojums gadā līdz šim izmaksāja 340 992 latus, bet, samazinot padomes locekļu algas Ekonomikas ministrijas ierosinātajā apmērā, jau šogad varētu ietaupīt vismaz 50 000 latu.

Ja tiktu īstenots Ekonomikas ministrijas ierosinātais algas samazinājums, gadā SPRK padomes atalgojumam turpmāk tiktu tērēti 161 172 lati, kas būtu par 179 820 latiem mazāk nekā līdz šim.