Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lāči Latvijā manīti arvien biežāk

Ziemeļlatvijā lāči vairs neesot retums, un bieži šogad tiek ziņots, ka tie redzēti. Tomēr ķepaiņi cilvēkus līdz šim tikai pabaidījuši. Tā ceturtdien raksta laikraksts «Latvijas Avīze».

Igaunijas pierobežas mežos ogotājiem un sēņotājiem «saskrieties» ar lāci vairs nav nekāds brīnums, laikrakstam apgalvo Ziemeļvidzemes virsmežniecības virsmežziņa vietnieks Mārtiņš Līdums. Pats gan šogad uz Ramatas un Ipiķu pagasta robežas redzējis tikai lācenes un viena lācēna ķepu nospiedumus, bet kāds mednieks stāstījis, ka pirms pāris nedēļām arī Rūjienas mežniecības teritorijā manījis lielas lāča pēdas.

Arī mednieks Ilmārs Voičonoks stāsta par redzētām lāča pēdām, bet Strenču mežniecības Trikātas apgaitas mežsargs Aigars Zeimulis gadu gaitā vairākkārt esot redzējis lāča pēdas.
Līdums atzīst: nav gan dzirdēts, ka lāči būtu uzbrukuši cilvēkiem.

Kāda valmieriete, šovasar sēņojot Strenču silā, sastapusies ar lāceni un diviem lācēniem. Pēc pirmā rūciena sieviete zvērus vēl nav pamanījusi, bet pēc otrā — dūša jau bijusi papēžos. Piepeši ieraudzījusi vienu mazo pekaini sēžam sūnās, bet otru — izslējušos stāvus, viņiem blakus bijusi lācene, kas rūkdama ar ķepām svaidījusi sūnas. Sieviete atmuguriski lēnām atkāpusies.

Valsts meža dienesta Medību daļas vadītāja vietnieks Jānis Ozoliņš atzina, ka sieviete rīkojusies ļoti pareizi. «Lācim nedrīkst pagriezt muguru, taču, atmuguriski atkāpjoties, nevajadzētu nokrist, lai zvērs to neuztvertu kā cilvēka vājuma pazīmi. Nedrīkst arī izrādīt paniku, kliegt un vicināties ar rokām,» iesaka speciālists.

Patlaban Latvijā varētu būt apmēram 15 lāči, taču pagaidām neesot pamata runāt par lāču skaita pieaugumu.