Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropa dos septiņus miljonus, lai sakārtotu nolaistās Rīgas teritorijas

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti 10. septembrī atbalstīja vairāku nolaistu teritoriju «iedzīvināšanas» programmu, kas paredz ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu sakārtot pilsētbūvnieciski nozīmīgās vietas galvaspilsētā.

Kā norādīja Pilsētas attīstības departamenta direktora vietnieks Ilgvars Francis, degradēto teritoriju attīstīšanai pastāv iespēja saņemt aptuveni septiņu miljonu latu finansējumu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Kopējais pieejamais finansējums ir 8,27 miljoni latu. No kopējā finansējuma Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļi būs 85% jeb septiņi miljoni latu, bet Rīgas pašvaldības līdzfinansējums — 15% jeb 1,2 miljoni latu. Nolaisto teritoriju iedzīvināšanas jeb revitalizācijas programmā kā prioritāras izvirzītas četras teritorijas — Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielas kvartāla jeb spīķeru teritorija, Andrejsalas teritorija, Grīziņkalna un tam piegulošā Miera dārza teritorija un Torņakalna nolaistā teritorija. Kā norādīja Francis, Eiropas finansējumu varētu saņemt divi no šiem četriem projektiem.