Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Septembra otrā svētdiena turpmāk oficiāli Tēva diena

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā «Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām», tādējādi atbalstot septembra otrās svētdienas noteikšanu par Tēva dienu.

Tēva dienai ir jau simt gadu ilgas tradīcijas, un to atzīmē daudzviet pasaulē, tostarp ASV, Vācijā, Lietuvā un Igaunijā, aicinot atbalstīt priekšlikumu noteikt Tēva dienu kā atzīmējamu dienu, norādīja priekšlikuma autori.

Atbalstītie grozījumi nosaka: atzīmējamo dienu sarakstu papildinās arī 1. oktobris, kas būs Starptautiskā veco ļaužu diena. Daudzviet Eiropā šo dienu atzīmē jau kopš 1991. gada, arī Latvijas nevalstiskās organizācijas un pašvaldības aicinājušas to iekļaut atzīmējamo dienu sarakstā.

Galīgajā lasījumā apstiprinātie grozījumi arī paredz, ka 6. un 7. janvāris netiks noteikts par pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkiem. Deputāte Janīna Kursīte-Pakule (PS) sēdē atgādināja, ka «šis balsojums nav pret pareizticību, bet par valsts svētkiem».

Deputāti skaidroja, ka nav pieļaujami kādas atsevišķas reliģiskas konfesijas svētkus noteikt par valsts svētku dienu, norādot, ka Ziemassvētki, kas tiek svinēti 24., 25. un 26. decembrī, netiek asociēti ar kādu konkrētu konfesiju.

Par likumprojektu atbildīgā komisija rosināja izslēgt no likuma normu, kas nosaka, ka pareizticīgie, vecticībnieki un pie citām konfesijām piederošie ticīgie Lieldienas, Vasarsvētkus un Ziemassvētkus atzīmē šo konfesiju noteiktajās dienās. Taču Saeima neatbalstīja atbildīgās komisijas viedokli, un šāda norma likumā tika saglabāta.