Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vēža slimniekam veic unikālu žokļa operāciju

Sadarbojoties Latvijas Onkoloģijas centra un Latvijas Plastiskās un mikroķirurģijas centra speciālistiem, onkoloģijas pacientam vienā reizē izņemts audzējs un atjaunots žoklis, informē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Sabiedrisko attiecību daļa.

Šāda apjoma pilnīga žokļa rekonstrukcija Latvijā notika pirmo reizi.

Operācija 69 gadus vecajam pacientam noritējusi 12 stundas, un to paralēli veikušas divas brigādes — vispirms Latvijas Onkoloģijas centra galvas un kakla ķirurgs Juris Tārs un Anna Kazanceva veica radikālu audzēja izņemšanu, bet plastikas ķirurgs Kalvis Pastars, izmantojot transplantātu no kājas (kaulu, asinsvadus, muskuļus un ādu), atjaunoja apakšžokli. Pašlaik pacients atrodas Intensīvās terapijas nodaļā, tomēr ārsti norāda, ka viņa atlabšana notiek, kā plānots.

Ārsts Tārs norāda, ka šāda veida operācijas dod iespēju pacientam atgriezties pilnvērtīgā dzīvē. Līdz šim šādi pacienti tika uzskatīti par neārstējamiem vai arī pēc operācijas nevarēja normāli ēst, dzert un runāt, un viņiem palika sejas defekts, jo žokļa vietā bija tikai mīkstie audi.

«Pēc šīs operācijas nezinātājs nevarēs pateikt, ka cilvēkam izveidots jauns apakšžoklis, viņam saglabāsies visas sejas kustību funkcijas,» sacīja plastikas ķirurgs Pastars.