Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«D-Fab» zālē: Lindas Klētnieces «Fotohaikas»

Septembris mūsu mākslas fotogrāfijas aktivitātēs ienāks ar vienu neparastu un spožu notikumu. Tā būs jaunās mākslinieces Lindas Klētnieces pirmā personālizstāde «Fotohaikas», kuru poētisko vēstījumu varēs baudīt «D-Fab» izstāžu zālē.

Lindas Klētnieces debija fotomākslā notika pērn, 2008. gada augustā Rīgas Pēterbaznīcā notikušajā Latvijas 10 fotomeistaru kopekspozīcijā ar nosaukumu «100». Tur viņa pārliecinoši uzstājās kopā ar lielākajiem mūsu fotogrāfijas lielmeistariem, kā Gunāru Bindi, Leonīdu Tugaļevu, Vilhelmu Mihailovski, Ulvi Albertu un citiem. Šāds sekmīgs starts ļāva māksliniecei pārvarēt amatierisma gravitāciju un pacelties jaunā meistarības orbītā. To varēja uztvert arī kā lielu uzticības avansu, ko Linda Klētniece tagad savā solo izstādē «Fotohaikas» mēģina attaisnot.

Šeit viņa turpina attīstīt jau iekoptās estētiskās pozīcijas minimālisma un abstrahēta vispārinājuma garā. Realitātes konkrētība caur Lindas Klētnieces objektīvu gūst izsmalcinātu un lakonisku, kompozicionāli niansētu izteiksmi, kas nekad neieslīgst literārā pļāpībā. Foto tēlojums viņas darbos patiesi tuvināts dzejas valodai. Faktūru, formu un krāsu apcerīgais vēstījums liecina par jūtīga garīguma klātbūtni, kas cieši asociējas ar japāņu haiku kultūru.
 
Lindas Klētnieces darbi pauž koptu māksliniecisko gaumi, kas pamatota iedzimtā talantā. Savu māksliniecisko izglītību viņa guvusi Cēsu Mākslas skolā, Valmieras Lietišķās mākslas vidusskolā un Santamonikas koledžā, Kalifornija, ASV, kur studēja figurālo glezniecību. Linda ir ieguvusi arī  augstāko izglītību biznesa vadībā un administrācijā un šīs savas zināšanas tagad sekmīgi iegulda reklāmas biznesā.

Darbošanos fotomākslas jomā rosinājušas ģimeniskas saiknes, jo Lindas vecvectēvam Robertam Gēriņam senāk piederēja fotosalons Gostiņos. Tur radīto darbu arhīva valdzinājums un profesijas fascinējošā aura virzīja Lindas interesi par fotogrāfiju. Pakāpeniski tā pārtapa radošā kaislē.

Lindas Klētnieces Fotohaikas ir kā budistu klostera akmens dārza apmeklējums, kur katrs var nodoties meditācijai zen tradīcijas garā.  Lēnā apcerē, vēja šalku un sienāža sisināšanas skaņās.

Lindas Klētnieces FotoHaikas varēs vērot no 17. septembra līdz 1. oktobrim  «D-Fab» izstāžu zālē, Rīgā. Slokas ielā 52 D., katru dienu no 12.00 līdz 20.00.