Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nenoliedz iespēju izsniegt uzturēšanās atļauju NĪ pircējiem Latvijā

Iespēja piešķirt uzturēšanās atļauju citu valstu pilsoņiem, kas iegādājas nekustamo īpašumu mūsu valstī, no sākuma jāanalizē, tikai tad par to var sākt diskusijas, ceturtdien tikšanās laikā ar ārzemju medijiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL).

Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) vizītes laikā Maskavā radiostacijas «Eho Moskvi» ēterā sacījis, ka, iespējams, Latvijas varas iestādes dos uzturēšanās atļauju citu valstu pilsoņiem, kas iegādājas nekustamo īpašumu Latvijā, liecina radiostacijas mājaslapā pieejamā informācija.

Ušakovs teicis, ka nekustamā īpašuma cenas Rīgā ir kritušās par 70%, salīdzinot ar laiku, kad nekustamā īpašuma tirgus bija sasniedzis maksimumu. Vienlaikus Rīgas domes priekšsēdētājs atzina, ka krievu interese par pastāvīgu dzīvesvietu Rīgā nav īpaši liela.

Dombrovskis gan skaidroja, ka saistībā ar šo iespēju nekādi lēmumi nav pieņemti, kā arī analīze nav veikta, taču viņš patlaban neizslēdza un nebija noraidošs pret šādu iespēju.

Premjers uzsvēra, ka sākotnēji jāanalizē, kādas sekas atstātu uzturēšanās atļauju citu valstu pilsoņiem, kas iegādājas nekustamo īpašumu mūsu valstī, piešķiršana un kā tas saskanētu ar Eiropas Savienības kopējo migrācijas politiku.

Pēc šāda soļa par šo jautājumu būtu iespējams sākt diskusijas.