Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par Barrozu kandidatūru EP balsos 16.septembrī

Par Žozē Manuela Barrozu atkārtotu iecelšanu Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatā Eiropas parlaments balsos (EP) 16.septembrī, ceturtdien pavēstīja Eiropas Savienības (ES) likumdevēju sapulces pārstāvis.

«Balsojums notiks nākamnedēļ, trešdien pusdienlaikā,» pēc frakciju vienošanās par balsojuma datumu, kas tika panākta pēc trīs dienas ilgušās Barrozu uzklausīšanas, sacīja EP pārstāvis.

53 gadus vecais kādreizējais Portugāles premjerministrs ir vienīgais publiski nosauktais kandidāts uz EK prezidenta amatu. Lai gan viņu atbalstījuši visu ES dalībvalstu līderi, viņam jāsaņem arī jaunievēlētā EP atbalsts.

Barrozu tiek kritizēts par EK nepietiekami straujo reakciju uz pagājušā gada globālo finanšu krīzi, taču sagaidāms, ka viņa kandidatūra tomēr tiks apstiprināta, neskatoties uz jūnijā ievēlēto parlamentāriešu vēlmi demonstrēt savu jauniegūto varu.

«Šajā ekonomiskās krīzes laikā mēs nevaram atļauties turpināt [darbu] politiskajā vakuumā,» savā paziņojumā norādījis EP prezidents Jeržijs Buzeks. «Mums jāspēj virzīties tālāk, izlemjot, vai Barrozu būs komisijas prezidents nākamos piecus gadus.«

Nākamās nedēļas balsojums notiks Strasbūrā.