Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijušajam LVRTC šefam Dripem lūdz piespriest piespiedu darbu

Cēsu rajona tiesā ceturtdien prokurors nelikumīgā zivju ķeršanā vainotajam bijušajam Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājam Laurim Dripem lūdzis piespriest piespiedu darbu.

Tiesā aģentūra BNS noskaidroja, ka Dripem un viņa paziņam Ērikam Ružam lūgts piespriest 240 piespiedu darba stundu katram.

Spriedumu tiesa pasludinās pirmdienas pēcpusdienā.

Dripe un viņa paziņa Ruža aizdomās par maluzvejniecību Braslas upē aizturēti pērn darbdienas vakarā netālu no Dripes lauku mājas.

Toreiz policija konstatējusi, ka nu jau apsūdzētie bez atļaujas Gaujas Nacionālā parka teritorijā Braslas upē nozvejojuši trīs nārstojošus taimiņus, ko nav bijis atļauts zvejot.

Aizturēšanas laikā Dripem radušies miesas bojājumi. Dripe gan uzskatīja, ka viņš tīšām piekauts, un vērsās policijā, kas sāka kriminālprocesu, lai izvērtētu Valsts vides dienesta (VVD) pilnvaroto personu rīcību.

Ruža nogādāts policijas iecirknī, kur, pēc Ružas teiktā, viņu iekaustījis VVD inspektors, tāpēc viņš uzrakstīja iesniegumu policijai, kas sāka kriminālprocesu. Dripe tajā laikā nogādāts slimnīcā, jo sūdzējās par sāpēm.

Policijas izmeklēšanā VVD inspektora rīcībā krimināli pārkāpumi nav saskatīti, tāpēc kriminālprocess izbeigts, jo nav noziedzīga nodarījuma sastāva. Izmeklēšanā tomēr konstatēts neliels incidents, proti, inspektors pēc nelielas vārdu pārmaiņas bija pieliecies pie krēslā sēdošā Ružas un viņam pie galvas pielicis celi. Inspektors gan apgalvo, ka šādi rīkojies, jo licies, ka Ruža gatavojies viņam iesist.

Izmeklēšanā Ružam gan nekādi miesas bojājumi, kas būtu nodarīti iecirknī, netika konstatēti.

Attiecībā uz Dripes kriminālprocesu par viņa iespējamo piekaušanu arī konstatēts, ka nav nozieguma sastāva, lai kādu sauktu pie kriminālatbildības. Dripem gan konstatēti vidēja smaguma miesas bojājumi, taču tie, visticamāk, gūti aizturēšanas laikā, kad viens inspektors uzgāzies Dripem virsū.

Aprīlī Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Dripe atkāpās no amata. Dripe tika iecelts LVRTC vadītāja amatā bijušā satiksmes ministra Aināra Šlesera (LPP/LC) laikā.