Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šīns: 0,2% nodokļa likme — labs mēģinājums

Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas priekšsēdētājs Edgars Šīns uzskata, ka panāktā vienošanās par nekustamā īpašuma nodokli 0,2% apmērā no kadastrālās vērtības ir «labs mēģinājums».

Intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» Šīns atzina, ka 0,2% likme no visiem izskanējušajiem variantiem būtu saudzīgākā.

Tomēr viņš uzsver, ka ķīviņš ap nekustamā īpašuma nodokli novērš sabiedrības uzmanību no galvenā — nodokļus cilvēki maksā tad, kad viņi redz, ka tie tiek kārtīgi izmantoti.

Diskusijas par nekustamā īpašuma nodokli Šīns dēvē par priekšvēlēšanu kampaņu pirms 10. Saeimas vēlēšanām.

Jau vēstīts, ka valdība šonedēļ vienojās par pazeminātas likmes piemērošanu visām dzīvokļu un individuālo dzīvojamo māju platībām 0,2% apmērā no kadastrālās vērtības.

Šis variants nodrošina vienmērīgu nodokļa sloga pieaugumu visām iedzīvotāju grupām, bet ir nelabvēlīgāks pret mazāk materiāli nodrošināto sabiedrības daļu, kura pārsvarā dzīvo nelielos mājokļos.