Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Rent In Riga»: īres cenas turpina kristies

Rīgā dzīvokļu īres maksa turpina samazināties, liecina īres un nomas operatora «Rent In Riga» dati.

2009. gada vasarā mājokļu īres tirgū bija šai sezonai netipiski liels darījumu skaits — salīdzinot ar pagājušo gadu, vērojams pieaugums par 50%. Savukārt «Rent In Riga» tirgus aktivitātes indekss liecina par tirgus stabilizēšanos.

Kā rāda īres un nomas operatora «Rent In Riga» dati, ekonomikas recesijas laikā mājokļu īres tirgū aktivitāte turpina palielināties. To atspoguļo arī «Renti In Riga» mājokļu īres tirgus indeksa svārstības, ziemā sasniedzot 3,63 punktus, pavasarī 5,40 un vasarā vēl vairāk — 5,76 punktus. Salīdzinot ar iepriekšējiem periodiem, īres tirgus indekss nepiedzīvoja tik strauju lēcienu kā pavasarī, un tas liecina par tirgus stabilizēšanos.

«Piedāvājuma īpatsvars pār pieprasījumu piespiež mājokļu īpašniekus piedāvāt zemas īres cenas un daudz elastīgākus noteikumus, tomēr, arvien palielinoties tirgus aktivitātei, izvēles iespējas (īpaši — kvalitatīvu, īrnieka vajadzībām atbilstošu un tūlītējai dzīvošanai gatavu) mājokļu piedāvājumā sarūk. Prognozējams, ka rudenī piemērotu mājokļu izvēle būs vēl mazāka un prasīs vairāk laika,» uzskata īres un nomas operatora «Rent In Riga» speciālists Jānis Lipša.

Saglabājoties piedāvājuma pārsvaram pār pieprasījumu, īres maksa gandrīz visos segmentos turpināja samazināties. Rīgas centra dzīvokļu īres vidējā maksa, kas pavasarī sasniedza zemāko līmeni pēdējo divu gadu laikā, vasarā turpināja samazināties, augustā nokrītot līdz 4,50 latiem par kvadrātmetru. Straujāko kritumu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, piedzīvojis privātmāju īres segments, kurā vidējās mēneša īres maksas kritums bija 60%.

Tāpat kā pavasarī, arī vasarā pieprasījums audzis straujāk par piedāvājumu, attiecīgi palielinājums par 18% un nepilniem 14%. Vasarā jauno projektu segments saglabāja aktīvākā mājokļu īres segmenta statusu, ko noteica dzīvokļu pārdošanas ievērojamā samazināšanās.

«Tuvākā pusgada laikā nekustamā īpašuma tirgus sāks atdzīvoties. Mājokļu cenas sasniegušas izīrētājiem ļoti pievilcīgu līmeni, kas nedaudz varētu sekmēt pārdošanas darījumu skaita pieaugumu,» uzskata Jānis Lipša.