Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ugunsgrēkos bojā gājušo skaits šogad samazinājies par 32%

Šā gada astoņos mēnešos, salīdzinot ar pērnā gada astoņiem mēnešiem, ugunsgrēkos bojā gājušo cilvēku skaits samazinājies par 32%, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā statistika.

Šogad ugunsgrēkos bojā gāja 81 cilvēks, bet 2008. gadā — 120 cilvēki. Valstī reģistrēto ugunsgrēku skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir nedaudz pieaudzis. Šogad valstī reģistrēts 6971 ugunsgrēks, bet 2008. gada astoņos mēnešos — 6893 ugunsgrēki.

No astoņos mēnešos reģistrētā 6971 ugunsgrēka 2164 bija Rīgā, kas ir apmēram līdzīgi kā pagājušā gada analoģiskā laika posmā, republikas lielākajās pilsētās, kur reģistrēti 2164 ugunsgrēki, šis skaits, salīdzinot ar 2008. gadu, samazinājies par 6,4%, bet novados reģistrēti 3488 ugunsgrēki, kas ir par 5% vairāk nekā aizvadītajā gadā.

Šogad 2318 ugunsgrēki izcēlušies dzīvojamajās mājās, 418 — transporta līdzekļos, 135 reizes uguns liesmas postījušas sabiedriskās ēkas, 26 reizes — būvobjektus. Lai nodzēstu neapsaimniekotās ēkas, atkritumus un izgāztuves, ugunsdzēsēju palīdzība bija nepieciešama 1839 gadījumos. Salīdzinot ar 2008. gada analoģisku laika posmu, viskrasāk ugunsgrēku skaits ir samazinājies būvobjektos — par 42%, ražošanas ēkās — par 29% un noliktavās — par 28%.

VUGD vairāku gadu statistika liecina, ka rudenī palielinās ugunsgrēku un tajos bojā gājušo cilvēku skaits. Iestājoties aukstākam un tumšākam laikam, cilvēki biežāk uzturas telpās, tādēļ vairāk ugunsgrēku izceļas no neuzmanīgas smēķēšanas, bez uzraudzības atstātām svecēm, nestandarta elektroierīču lietošanas. Savukārt dārza mājiņās, kas paredzētas dārza inventāra glabāšanai, cilvēki reizēm paši iebūvē nedrošas pagaidu apsildīšanas ierīces, tādējādi apdraudot ne vien savu īpašumu, bet arī dzīvību.