Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lietuvā parādniekiem atņem zemes un dzīvokļus

2009. gada pirmajos sešos mēnešos Lietuvā, pēc banku iniciatīvas, uzlikts arests 863 zemes gabaliem, kas ieķīlāti, saņemot kredītus, vēsta laikraksts «[s:27078]».

Gandrīz visas ir lauksaimniecībā izmantojamas zemes, uz kurām to īpašnieki bija plānojuši celt dzīvojamās mājas un ražošanas ēkas. Šajā nolūkā viņi bankās saņēma kredītus, ieķīlājot pašus zemes gabalus, taču vairākus mēnešus nemaksāto procentu dēļ zemes gabali tagad tiks pārdoti izsolēs.

Pēc laikraksta rīcībā esošās informācijas, iepriekšējā gadā šādu arestu bija 11 reižu mazāk — vien 79 zemes gabaliem.

Lielākā daļa šo zemes gabalu atrodas Klaipēdas rajonā. Laikraksts atzīmē, ka pēc zemes, kas atrodas starp kūrortpilsētu Palangu un Klaipēdu, kurā ir liela osta, pirms krīzes bija liels pieprasījums, bet zemes gabalu cenas bija augstākas nekā Viļņā.

BaltInfo» 

Vasarā arī pieaudzis izsoļu skaits, kurās tiek pārdoti nekustamie īpašumi, kas atņemti parādniekiem. Vairākums šādu gadījumu novēroti mazapdzīvotās vietās ar augstu bezdarba līmeni, lai gan arī lielajās pilsētās — Viļņā, Kauņā un Klaipēdā — šādu izsoļu skaits ir audzis.