Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī Šveices futbola faniem var nākties izbaudīt Centrālcietuma jaukumus

Trim Šveices futbola faniem, kurus trešdien aizturēja aizdomās par pašvaldības policista piekaušanu, iespējams, būs jāizbauda Rīgas Centrālcietuma apstākļi.

Rīgas Centra rajona tiesas pārstāvis Kaspars Sadauskis aģentūrai BNS apstiprināja, ka policija tiesai pieteikusi sankciju uz apcietinājumu visiem trim Šveices iedzīvotājiem. Tas, vai tiesas domas sakritīs ar policijas vēlmēm, būs zināms piektdienas laikā.

Ja tiesa noteiks apcietinājumu, šveicieši atradīsies tajā pašā cietumā, kur jau mitinās divi Lielbritānijas pilsoņi, kas apsūdzēti pašvaldības policista piekaušanā pērn Vecrīgā un kuriem arī kā drošības līdzeklis noteikts apcietinājums, kaut bija iespēja maksāt drošības naudu. Abi naudu nesamaksāja un no Latvijas aizmuka, līdz viņus Lielbritānijā notvēra vietējā policija.

Angļi savu spriedumu vēl gaida, jo prokuratūra tikai nesen lietu nodeva iztiesāšanai tiesā, taču pirms tam jau paguvuši presē pasūdzēties par sliktajiem apstākļiem cietumā. Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadība gan apgalvo, ka cietumi Latvijā nav perfekti, taču arī taupības režīmā tiekot domāts, lai pēc iespējas labāk nodrošinātu apcietināto cilvēktiesības.

Jau ziņots, ka trešdien plkst. 20.00 laukumā pie Brīvības pieminekļa trīs piedzērušies Šveices iedzīvotāji nokārtojuši savas dabiskās vajadzības. Garām gājis kāds 1984. gadā dzimis Pašvaldības policijas darbinieks, kurš tajā brīdī bijis ģērbies privātās drēbēs un ārpus darba laika.

Parādot policista apliecību, viņš stādījies priekšā kā likumsargs un čurātājiem aizrādījis, ka tā nu nevajadzētu darīt. Uz to šveicieši atbildējuši ar lamāšanos, bet vēlāk viņš saņēmis sitienu ar pudeli pa galvu un vēl vairākus sitienus.

Policists darbā varēs atgriezties tikai pēc mēneša.

Izsaukti papildspēki, un viens 1983. gadā un divi 1984. gadā dzimušie šveicieši aizturēti. Cietušais policists nogādāts slimnīcā. Par uzbrukumu likumsargam policija sākusi kriminālprocesu, bet par urinēšanu sabiedriskā vietā sākta administratīvā lietvedība.

Policija trešdien aizturējusi vēl citus Šveices futbola fanus, taču viņi aizturēti par maznozīmīgiem pārkāpumiem un nelielos naudas sodus jau samaksājuši.

Latvijas futbola valstsvienība trešdien Rīgā cīnījās neizšķirti 2:2 ar Šveices izlasi 2010. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlē, kurā vadībā pabija gan viesi, gan laukuma saimnieki.

Uz spēli «Skonto» stadionā bija ieradies vairāk nekā tūkstotis Šveices fanu.

Dažādu valstu fanu ālēšanās Rīgā notikusi arī iepriekšējos gados, kad notikušas starptautiskas futbola spēles.