Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rudens sākumā silts kā augusta vidū

Rudens pirmā dekāde Latvijā bija vasarīgi silta. Tās vidējā gaisa temperatūra bijusi +16 grādi, kas ir trīs grādi virs normas. Šāda vidējā gaisa temperatūra parasti ir raksturīgi augusta vidum, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Siltākas par normu bija visas dekādes dienas, diennakts vidējā gaisa temperatūra lielākoties pārsniedza normu par 3-4 grādiem, dekādes vidū par 1-2 grādiem. Dienā gaiss sasila līdz +19...+25, dekādes vidū līdz +15...+22 grādiem,  naktīs temperatūra teritorijas lielākajā daļā bija virs +10 grādiem.

Lai gan dekādes nokrišņu daudzums kopumā Latvijā atbilda normai, teritoriāli to daudzums bija no divām dekādes normām vietām Latgalē līdz tikai 20-35%  no normas Rīgā un Rīgas rajonā. 

Ar lietu bagātākais periods bija no 4. līdz 6. septembrim. Vislielākais vienā diennaktī lietus daudzums bija 5. septembrī Dagdā – 32 mm (140% no visas dekādes normas), šajā pašā diennaktī visas dekādes nokrišņu „plāns” tika izpildīts arī Piedrūjā, bet 6. septembrī - Kalnciemā. Gandrīz bez nokrišņiem bija 1. un 8.-10. septembris.

Vējš lielākoties bija lēns, pašā jūras piekrastē brīžam mērens, brāzmās vislielāko ātrumu – 18 metri sekundē – sasniedzot 4. septembrī Ventspilī.