Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Obama: 11.septembrī «mēs visi esam ņujorkieši»

ASV prezidents Baraks Obama vēstījumā, kas izplatīts, pieminot astoto gadskārtu kopš 11.septembra terora aktiem, paziņojis, ka «mēs visi esam ņujorkieši».

Obama, kurš pats piedalīsies piemiņas pasākumos Vašingtonā, laikraksta «New York Daily News» pirmajā lapā publicētajā vēstulē uzsver, ka uzbrukumi Pasaules tirdzniecības centram «uz mūžīgiem laikiem paliks mūsu valsts apziņā».

«Katru gadu šajā dienā mēs visi esam ņujorkieši,» raksta prezidents.

Islāmistu teroristiskās organizācijas «Al Qaeda» sarīkotajos 2001.gada 11.septembra terora aktos gāja bojā gandrīz 3000 cilvēku, vairums no viņiem - sagrūstot Ņujorkas Pasaules Tirdzniecības centra torņiem.

Obama vēstulē atkārtoti norādījis, ka arvien nepopulārākais karš Afganistānā ir daļa no viņa stratēģijas «cīņā pret ekstrēmistiem, kas mums uzbruka 11.septembrī».

Tomēr prezidents atgriezies arī pie savas iecienītās tēmas un uzsvēris, ka ASV pasaules līdera loma jānotur ar «mūsu fundamentālo vērtību», nevis militārā spēka palīdzību.

«Neviens nevar garantēt, ka nebūs citu uzbrukumu,» vēstulē atzīst Obama, vienlaikus uzsverot, ka «mēs darīsim visu, kas mūsu spēkos, lai samazinātu uzbrukuma iespējamību, un es nevilcināšos, lai darītu visu, ko prasa Amerikas aizsardzība».