Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

115 gadu vecumā mirusi pasaulē vecākā persona

115 gadu vecumā piektdien mirusi amerikāniete Ģertrūde Bainsa, kas bija pasaulē vecākais cilvēks.

Bainsa nomira miegā Losandželosas pansionātā, kas bija viņas mājas kopš 2001.gada, kad viņa pēc gūžas lūzuma nolēma vairs nedzīvot vienatnē.

Afroamerikāniete Bainsa piedzima 1894.gada 6.aprīlī Šelmenā, Džordžijas štatā. Viņai bija četri gadi, kad izcēlās spāņu-amerikāņu karš, bet jau pusmūžā, kad 1941.gadā ASV iesaistījās Otrajā pasaules karā.

Bainsa pārdzīvojusi visus savus ģimenes locekļus. Viņas vienīgā meita nomira no tīfa 18 gadu vecumā.

Neskatoties uz visu piedzīvoto, Bainsa pagājušā gadā sacīja, ka savu garo mūžu nodzīvojusi ar prieku. Pagājušā gadā viņa arī piedalījās ASV prezidenta vēlēšanās, atdodot savu balsi par Baraku Obamu.

Jautāta par ilgdzīvošanas noslēpumu, Bainsa vienmēr atvairīja jautājumus, iesakot to labāk prasīt Dievam.

Par pasaulē vecāko cilvēku Bainsa kļuva janvārī, kad nomira iepriekšējā šī rekorda īpašniece - 115 gadus vecā portugāliete Marija di Žesusa.

Pēc Bainsas nāves par pasaulē vecāko cilvēku kļuvusi 114 gadus vecā Kama Činena no Japānas. Visgarākā mūža rekords pieder francūzietei Žannai-Luīzei Kalmenai, kas nomira 1997.gada 4.augustā 122 gadu vecumā.